Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogyan vásároltok?

Hogyan vásároltok?

Figyelt kérdés

Amint elfogy valami, felírjátok és bevásárláskor megveszitek?


Bevásárlás előtt írtok csak listát? Éppen ami eszetekbe jut, hogy kellene?


Akciós újságból nézitek ki a termékeket?


Csak egy helyről vagy több helyről vásároltok? Kiválogatjátok, hogy mi hol akciós és aszerint vásároltok vagy csak adott termékért mentek át a másik helyre (amit máshol nem kapni)?



2021. ápr. 11. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy bemegyek a boltba és megveszem, ami kell. Nem írok listát, nem figyelek akciókat. Ha látok valamit kedvezményesen akkor gyors gógli, hogy nem csak valami kamu-e és ha nem akkor megveszem.
2021. ápr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisvarosban lakok, 2 bolt van csak.

Eloszor is honap elejen rendelek egy nagyobb bevasarlast valamelyik nagyaruhazbol online, foleg husokat, mert az sokkal jobban megeri igy, azokat lefagyasztom.

Utana heti egyszer megyek le a varosba, heti etrendet irok elozo nap, es ahhoz ami meg kell azt megveszem.

Kozben ha elfogy valami olyan amit nem vennek eszre a menu irasa kozben, (pl tisztitoszer) azt felirom a listamra.

Ha megyek a varosba, mindket boltba be kell mennem, mas a kinalat. Mostmar tudom honnan mi kell, igy gyorsan vegzek, plusz a ket bolt egymassal szemben van.

Zoldsegeket es gyumolcsoket pedig a heti piacon veszek, olcsobbak itt sokkal.

Ennyi amire figyelek, hogy sporoljak, kulon akciokat nem nezegetek.

Probalok esszeruen vasarolni, nem sok mindent egyszerre, mert autom nincs igy gyalog vagy biciklivel vasarolok be.

2021. ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Listát írunk, aztán azt ignorálva veszünk egy csomó szart.
2021. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megnézem, melyik boltban minek van jobb ára, azt veszem meg.3 bolt , nagyjából egymás mellett, nekem mindenképpen útba esik, ha az 1-esben jobb áron van x termék, hazafelé ott veszem meg.
2021. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 vantel ***** válasza:
25%
Üzlet elött a kosarakban keresek egy ott felejtett listát és megveszem azokat. Másnak bevált nekem is jó lehet.
2021. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Most épp rendelek, kb két hetente. Egy boltban vásárolok, annak a legnagyobb a választéka és a legkényelmesebb a házhoz szállítós szolgáltatása. Két vásárlás között végig hozzáadom a telefonos alkalmazásban a listához amik pont elfogynak a kezemben, mondjuk ha előveszem az utolsó mosogatószivacsot akkor azzal a lendülettel fel is írom hogy venni kell. Vásárlás előtt véglegesítem a listát, írok menütervet, hozzáadom azokat a dolgokat is amik addig nem kerültek rá (például összeválogatom milyen zöldségekhez van kedvem) ha pont szembejön valami jó akció vagy érdekes termék végiggondolom hogy akarok-e venni belőle és leadom a rendelést. Ha két vásárlás között elfogy valami nélkülözhetetlen akkor elmegyek a legközelebbi boltba és csak azt az egy dolgot veszem amire sürgősen szükségem van.

Vírus előtt sem volt nagyon más, ugyanebben a boltban vásároltam a kínálat miatt, és mert ez esett legjobban útba hazafelé. Gyakrabban vásároltam, kb hetente, de ugyanúgy gyűjtöttem az alkalmazásban ami elfogyott, megterveztem a menüt és írtam vásárlás előtt listát is. A boltban ha nagyon megkívántam valamit vagy akciós volt és volt értelme megvenni akkor megvettem, de igyekeztem nem ötletszerűen összevásárolni hülyeségeket. Két vásárlás között akkor is igyekeztem nem boltba járni, és hasonlóan csak a tényleg szükséges dolgokért mentem be.

Nem azért vagyok ennyire körülményes mert nincs jobb dolgom, de nincs kocsim, picike konyhám van picike fagyasztóval/hűtővel és egyedül élek. Ha ötletszerűen vásárolnék nem tudnám hazahozni és mindig a nyakamon maradna egy csomó romlott, penészes kaja amiket megvettem de nem találtam ki mit csinálok belőle.

2021. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Menutervet írok, az alapján pedig bevasarlolistat es online rendelek. A hűtőnk oldalán van egy tábla, amire felírja mindenki, ha valamire szüksége van, vagy valamiből belekezdett az utolsó darabba. Az akciókat is online látom, ezeket tobbynire belekalkulálom a menutervbe, vagy ha a menü van még előbb, akkor a következő hetibe
2021. ápr. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Listát írok,figyelem,hogy mi akciós.
2021. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sunshinedoll ***** válasza:

Nekem megvan, hogy mik azok a receptek, ételek, pl, amiket szeretek és gyakran ismétlődnek nálam (nálam mindig van zabpehely, banán, mogyoróvaj, valamilyen burgonya, növényi tej, valamilyen zöldleveles/saláta, 2-3 féle friss zöldség, rizs, paradicsompüré stb). Ezekhez mindig van otthon alapanyag, ha elfogy, azonnal pótlom őket. Illetve az is megvan, hogy mi azok az élelmiszercsoportok, amiketszoktam enni (hüvelyesek, keresztesvirágúak stb) és ez alapján váltogatok, hogy áfonyát vagy epret vegyek, brokkolit vagy kelbimbót vagy karfiolt, vörösbabot vagy fehérbabot, csicseriborsót vagy lencsét, mikor mihez van kedvem, mikor melyik az olcsóbb.

Szoktam tervezni is, hogy a héten kb. mit szeretnék főzni/enni és akkor azok köré építem a bevásárlást.

Ha tisztítószerek vagy egyéb háztartási dolgok elfogynak, vagy fogyóban vannak, azokat azonnal pótlom.

2021. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Reggel eldöntöm, hogy mit fogok ma főzni. Ha van itthon hozzá minden akkor nem megyek boltba, ha nincs, akkor megyek. Összeírom, hogy mire van szükségem. Ezután megnézem, hogy ami nekem kell, az hol akciós és oda megyek. Szerencsére van autóm, tehát a távolság nem probléma. Az üzletben figyelem a további akciókat és ha valami jó árban van akkor megveszem.

Úgy is szoktam, hogy ha valami elfogy akkor felírom, így a következő vásárlásnál már tuti nem felejtem el.

Lista nélkül nem is tudnék vásárolni, mindig írok :D De persze más dolgok is bekerülnek a kosárba. Újságot is mindig figyelem, de általában egy adott helyről vásárolok. Persze van olyan, hogy mondjuk henteshez, zöldségeshez is megyek, de olyan nem szokott lenni, hogy mondjuk a sparba is és a tescoba is megyek.

2021. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!