Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mikor vásárolsz? Akkor veszel...

Mikor vásárolsz? Akkor veszel meg egy terméket, ha elfogyott otthon, vagy esetleg amikor ha akciós, akkor mindenképpen felhalmozol az akciós fontos dolgokból? Kiszámoltad már, hogy melyikkel jössz ki jobban?

Figyelt kérdés

Legyen a példa mondjuk egy drogériai bevásárlás: Vitaminok, mosópor, öblítő, tisztítószerek, WC-papír, stb. Tegyük fel, hogy ezek mind akciósak egy adott héten, de van amelyik csak 2-3 hónap múlva fogy ki otthon.

Mit teszel? Mindent megveszel egyszerre, amikor akciós?

Vagy kivárod, míg elfogy valami, és majd külön megveszed, ha elfogyott?


Én egy pár hónappal ezelőttig mindig bevásároltam a drogériai akciók alkalmával, és használtam a 10 százalékos kuponjaimat is.

Azonban mióta tételeként vásárolok, és nem áll otthon hegyekben a felhasználásra váró cucc, azóta kevesebbet fogyasztok.


Jól gondolom, hogy ez a cégek pszichológiája is? Ha hegyekben áll a cucc otthon, akkor bátran öntesz pl. a mosószerből 10-20 százalékkal többet is a mosógépbe?

Személy szerint, amióta kevesebb mosószerem van otthon, azóta éppen elegendőt használok a mosógélből.



2021. máj. 16. 16:39
A kérdező szavazást indított:
Mindig jól bevásárolok előre az akciók alkalmával
Csak tételenként vásárolok, éppen ami elfogyott és szükséges
30 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én attól hogy van otthon, még nem kezdem el eszetlenül pazarolni a cuccokat.
2021. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Drogéria:igyekszem a DM-ben havi egyszer megvenni,amire szükség van.

Élelmiszer:kb.kétszer megyek egy hónapba a Lidl-be,egyszer rendelek nagyobb tételben a Sparból.

Kenyér:heti kétszer veszek.

Kimondottan nem nézem az akciókat,ami kell,azt veszem meg.

2021. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyi cuccot, tisztálkodó és tisztítószert igyekszem havonta egyszer letudni. Nyilván nem veszek mindig mindenből, tehát van, hogy hó közben is kell valami. Élelmiszer heti 2-3 alkalom. Lisztet, olajat, tésztát többet veszek, mindenből csak annyit, ami kell. Nincs itthon több doboz margarin, szalámi, sajt.
2021. máj. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami csak 20-30Fttal olcsóbb, akkor nem veszek csak azért, mert akciós. Ez arra az esetre vonatkozik, mikor van még otthon bőven az adott termékből. Ha nagyon akciós valami és tényleg használjuk is, akkor veszek többet. Ettől függetlenül nem pazarolok semmit, csak azért mert tudom, hogy van még. Pl. ha tudom, hogy 2 öblítő van otthon, akkor nem kezdek el a szokásoshoz képest dupla adagot használni.

Az megint más dolog hogy drogériákban jóformán soha semmit nem veszek, mert ott minden rohadt drága, legalábbis azok a termékek, amikre nekem szükségem van.

Több boltban szoktam bevásárolni, mert x boltban y dolgokat éri meg venni, y boltban meg z termékeket adják kedvezőbb áron.

A kamu akciókkal is vigyázni kell, mert olyanba is bele lehet futni. Meg aztán lehet, hogy mondjuk a dm-ben akciósan x Ft a Persil mosószer, csak esetleg más üzletben még eredeti áron is olcsóbb, mint ott akciósan.

2021. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem érdekelnek az akciók, szerencsére állunk olyan jól anyagilag, hogy ne kelljen mindent kicentizni. Drágább dolgoknál azért megnézzük az árat, de nem élelmiszernél.
2021. máj. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi az adót termék mennyire ritka ,mennyire fogy nálunk az adott termék .

De szájvízböl,fogkrémböl,kézkrémböl és kézfertötlenitöböl be szoktam vásárolni,mert ezek fogynak egyszerre 2-3 db is és akkor biztos van egy egész hónapra.

2021. máj. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Hehe, wc papír függő vagyok, abból nálam sosem elég...Ha akciós mindig beszerzek még pár csomagot, de az alap az minimum 4 bontatlan 16 darabos csomag 🤣🤣🤣


Amugy kozmetikai terméket mindig akciósan veszek: 1+1 vagy 2+1 akció gyakran van nálunk, olyankor beárazok belőlük. Mososzerbol ugyanígy szoktam. Nem használok semmiből többet azért, mert van belőle tartalék. A módszerhez ott van pl az adagoló. Annyit használok, amennyit kell. Most pl van itthon még 4 üveg öblítő, 2 fehér, 2 színes és egy fekete folyékony mosószer bontatlanul, még mindből egy bontott üveg. Akkor veszek majd belőlük, ha az utolsó üveget bontom fel. Általában havonta egyszer van az akció, biztosan elég lesz addig.

2021. máj. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Ja, élelmiszert azt evekmota menü terv alapján hetente rendelek. Boltba nagyon ritkán szoktam menni, covid előtt úgy ket hetente egyszer, azóta meg talán havonta, ha valamit nem szállítottak ki és szükségem van rá.
2021. máj. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Viszonylag rendszeres időközönként, kb 2 hetente tartok nagybevásárlást. Ilyenkor minden olyat megveszek amiről úgy gondolom hogy a következő vásárlásig nem elég. Nem szeretek teljesen kifogyni alap dolgokból mert nincs kedvem két vásárlás között egy tusfürdőért rohangálni, de arra nem vagyok hajlandó hogy mindenből 2-3 tartalék legyen itthon mert akkor mozdulni sem lehetne a lakásban.

Nincsenek konkrét mennyiségek amiket mondani tudnék, kb ráérzek hogy milyen ütemben fogy a dolog és meddig lesz még elég. Vitamint például ha 10-12 napi adagnál kevesebb van, mosogatószivacsot akkor ha már csak egy tiszta van, tisztálkodószereket ha már csak ütögetve, felhígítva, erővel lehet kiszedni a csomagolásból.

Annyira nem kell figyelnem az árakat hogy ilyen alap dolgok esetén egy 2+1 vagy -15% akció jelentős hatással legyen a költségvetésemre, és egyszerűen nem éri meg hogy spórolok 50 forintot de cserébe egy raktárban élek ahol egész szekrényeket foglalnak el a bontatlan élelmiszerek és takarítószerek és nem lehet ráülni a vécére mert nem férek oda a 60 tekercs vécépapírtól.

2021. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Rossmann-ba nagyjából kétszer megyek egy hónapban.

Sparban hetenet kétszer megyek, mert úgy szükséges.

2021. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!