Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Veletek is elő szokott forduln...

Veletek is elő szokott fordulni, hogy a frissen vásárolt tejtermék már savanykás, pedig még bőven nem járt le?

Figyelt kérdés
Már másodszor járok így rövid időn belül, zsírszegény túró, most vettem 4 csomaggal a Tescoban, június 12 a lejárati dátuma. Tiszta savanykás illata és íze van, kicsit vizenyős, mint ami már lejárt. Kíváncsiságból megbontottam meg egy csomagot, dettó... Három hete ugyanez volt, ugyanez a túró, ugyanúgy Tesco. És nem ilyen fajta ez a túró, mert ezer éve veszek rendszeresen és amúgy nagyon finom szokott lenni, de most meglepodtem hogy kb.3 héten belül kétszer is olyan, mintha le lenne járva, pedig még van vagy 2 hét addig :/ Még ehető azért, csak most 4 csomag túrót fel kell használnom nagyon rövid időn belül, kicsit bosszantó:/
2021. jún. 2. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem juhtúróról van szó, akkor csak arra tudok gondolni, hogy megsérült a csomagolása és bejutottak a bacik...sajnos én joghurttal jártam így, jeleztem is a vevőszolgálaton, és intézkedtek (a blokkot célszerű megtartani)
2021. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vettünk 5tejet

5/4 et kidobtun. Felbontottuk és önthettük ki, mert romlott volt, pedig elméletben még volt 8nap lejáratig...

2021. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
100%
Sokszor nem megfelelő módon tárolják ezeket a raktárban, ott megromlik, aztán már úgy kerül ki a hűtött polcra. Otthon kibontod és romlott, pedig bőven benne van még a szavijában.
2021. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Én a Sparban jártam így hasonlóan a túróval. Évekig minden rendben volt vele, aztán több alkalommal egymás után büdös volt már a vásárlás napján, pedig még messze nem járt le. Pedig a lejárati dátum is eltért, különböző szállítmány volt. Azért úgy ítéltem meg, hogy fogyasztható, csak nem túrókrémet, hanem túrós sütit csináltam belőle, hogy hőkezelve legyen. Pár hónapig nem vettem azt a márkát, de azóta visszatértem rá és megint nincs vele semmi baj.


Egyébként ilyen esetben is lefagyaszthatod, akkor már nem romlik tovább. Határesetnek számító túróból általában túrós pogácsát készítek (ugyanannyi túró, margarin, liszt+kis só), az finom lesz úgy is.

2021. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Romlott kaját a boltba kéne visszavinni és az árát visszakérni, nem lefagyasztani meg kiönteni
2021. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"hát miért nem tetszett visszahozni? Szó nélkül kicseréljük, akkor is ha már hiányzik belőle... tatai tejbolt....
2021. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Én nem fogok egy négyszáz forintos túró miatt blokkot keresgélni, visszamenni stb. Nem ér meg nekem annyit. Ha romlott kuka, ha nem romlott, de nem is teljesen friss, akkor fölhasználom amire lehet. Ha meg rendszeresen romlott ételt adnának el, akkor nem is mennék abba a boltba többet.
2021. jún. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem.
2021. jún. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!