Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Rendeltetek már otthonra...

Rendeltetek már otthonra történő bevásárlást? pl tesco-ból. Ezeknek van egy 15 százalékos szolgáltatási díjuk?

Figyelt kérdés
Tehát így drágább mint ha magamnak vásárolnék, ha jól értem
2021. aug. 13. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen szolgáltatási díj. A házhozszállítás kerül bizonyos összegbe (max 1000 ft),
2021. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt honnan veszed?
2021. aug. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Jó egy éve rendelek a Tescotól minden második héten.

A termékek ugyanannyiba kerülnek, mint az üzletben.

Ha túl keveset rendelsz árban, akkor van rá valami plusz költség, ezért ezt az alsó határt érdemes betartani.

Erre jön a kiszállítási díj, ami 500-1000 Ft közt van, attól függöen, milyen rövid idön belül kéred.

Viszont a megrendelt árut a lakásajtóig hozzák, akkor is, ha a sokadik emeleten laksz.

Összességében nem drágább, a kiszámmítási díjtól eltekintve, de az meg plusz szolgáltatás, amit érthetö módon fizetni kell.

Cserébe neked nem kell oda-vissza utazni, nem kell cipekedni és nem kerül egy csomó idödbe.

2021. aug. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Feleségem rendszeresen rendel, de nem tesco-ból (ott rossz tapasztalata volt), hanem inkább a kifli-hu vagy a groby-tól.
2021. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A honlapon láttam olyat, hogy a bankkártyát a vásárolt érték, plusz annak 15%-val terhelik. Nem volt világos, de azt gondoltam hogy ez a szolgáltatás díja.

Végülis ha 500 ft akkor egyértelműen megéri. Ha 1000ft, lehet az is megéri hosszú tavon.

2021. aug. 13. 09:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kerül 15%-al többe.

A vételárnál 15%-al többet zárolnak a számládon, majd az árú átvétele után levonják az árat(nem többet). Ennek sok apró praktikus oka van. Maga az előre zárolásnak az, hogy biztos legyen pénzed átvenni, ne kelljen az árut visszavinni, mert nem tudsz fizetni.

Annak meg, hogy kicsit többet zárolnak olyan okai vannak, mint pl a helyettesítő termékek lehetnek kicsit drágábbak, mint az eredeti, amit rendeltél, ez esetben ha úgy döntesz kéred, akkor kicsit több lesz a végösszeg, mint az eredeti rendeléskori. A kilóra adott termékek nem pont annyi kg, mint amennyit rendeltél. Illetve, hogy az online árak tájékoztató jellegűek, lehet kisebb eltérés.

2021. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Milyen esetben szoktatok rendelni? Milyen gyakran? Milyen élet-körülményeitek vannak?

2021. aug. 13. 10:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Itthon vagyok két kicsi gyerekkel, férjem látástól mikulásig dolgozik, ő használja a család tulajdonában lévő egyetlen autót. Én nem romlandó dolgokat szoktam úgy havi egyszer rendelni (liszt, cukor, WC papír, pelenka, csokoládé, keksz, dobozos tej, ilyesmi). A friss dolgokért (péktermékek, joghurt, zöldség, gyümölcs) heti 1-2x elkirándulunk a gyerekekkel a közeli boltba.
2021. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi elég messze lakunk mindenféle nagyobb üzlettöl, ezért sokféle tartós terméket rendelek pár hetente.

Mivel magasabban lakunk, sokat kellene lépcsözni, ezért elönyös, hogy a nehezebb termékeket nem kell cipelni, hanem az ajtóig hozzák.

A plusz 15%, amit zárolnak, csak arra kell, hogy ha valami helyettesítö terméket hoznak, és esetleg drágább lesz, akkor is fedezve legyen a számla. (Ha a helyettesítö termék nem megfelelö, minden nehézség nélkül vissza lehet küldeni)

Ami a szállítási díjat illeti, ha gyakorlatilag azonnal - 1-2 napon belül - akarod a kiszállítást, akkor magasabb összeg, ha elöre tervezel és 3 nap-egy hét közti idöre kéred, akkor az egész alacsony összeg jön hozzá.

2021. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!