Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ételfutárok! Ahol borravalót...

Ételfutárok! Ahol borravalót kaptok, ott adtok valami extra szolgáltatást?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán a borravalónak és az extra szolgáltatásnak köze egymáshoz?
2021. jan. 31. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Milyen extra szolgáltatásra gondolsz?

Mert egy ételfutár esetében nem tudom mi lehet az extra.

Helybe hozza az ételt, udvarias, majd elmegy.

Az étel minőségéért nem ő a felelős.

2021. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Én sem értlek!

Lefelé menet vigye le a szemetet? Vagy segítsen átrendezni a lakást? Esetleg dugja meg a háziasszonyt?

2021. jan. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha legalább 10%-ot akkor illedelmesen megköszönöm, remélem ez elég extra szolgáltatás.
2021. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ilyen extra szolgáltatás csak a filmekben van 😉
2021. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Trollok jelentve.

Értelmes válaszokat köszi.


Extra, hogy

- felhozza az emeletre, nem kell lemenni érte

- Megegyezünk, hogy leteszi a lépcsőházban, én lemegyek érte, borravalót megkapja átutalással. (konkrétan 2 ilyen futárral van kapcsolatom)

- Becsönget - igen, már ez is extra, vannak futárok, akik nem képesek kezelni egy kapucsengőt.

- Ha nem sikerült a csengetés, felhívja a számot. Aki felhív, hogy itt a cucc, annak alapból adok, mert a telefon pénzbe kerül és ő vette a fáradtságot, adott egy extra szolgáltatást. Kedvenc futárom mindig szól, hogy 2 perc és itt van. Másodpercre pontos. Persze, hogy adok neki borravalót.

- A pizzát nem oldalt tárolva, hozza, nem tapad a pizza teteje a dobozra. Igen, ez már extra, mert erre a futárok jelentős része képtelen.

- Egy órán belül meghozza a kaját. Már ez is ritkaság, hogy 5 km körzetben 1 órán belül megjön egy gyros vagy egy pizza (aminek az elkészítése nem éppen hosszú idő.



Legalább 10% követelését nem értem. Ott, ahol 10% alatt még az alapot sem kapja meg az ember? Ez mi?

2021. jan. 31. 11:51
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Van egyáltalán a borravalónak és az extra szolgáltatásnak köze egymáshoz?

nincs köze hozá

2021. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Már ne haragudj kérdező, de fordítva ülsz a lovon. A borravalót a végén kapja meg, az, hogy felviszi az emeletre neked, az előbb történik meg.
2021. jan. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

#5

Kérdező!

Én még mindig nem értem, hogy MI AZ AZ EXTRA szolgáltatás?

Ugyanis amiket felsoroltál, az alap mindenütt, a szolgáltatás része.

2021. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Több kiszállítós cégnél is dolgoztam, (szakácsként) jellemzően ez csak törzsvendégeknél alakul ki.

Ha jól jattoló törzsvendég rendel, privilégiumot élvez, ha a többi címhez viszonyítva nem túl nagy kitérő, akkor elsőként oda viszik a kaját.

Ha túl nagy kitérő, inkább lepasszolják más futárnak, de akkor is az a cél, hogy minél hamarabb megkapja a vendég a kaját, hogy összességében a céggel elégedett legyen, még ha más futár viszi, akkor is.


Ugyanennek az ellenkezője is igaz.

Ha 1-2 alkalommal belefutnak olyanba, aki indokolatlanul nem ad jattot, azt látványosan vastagon telibe fossák. Azokat a rendeléseket automatikusan hátra b@sszák, gyakorlatilag bármit kivisznek előtte, mire az sorra kerül, igazából egymás közt "fociznak" vele. Ezt úgy kell érteni, hogy az ilyen vendégnek az a futár viszi ki a kaját, aki amúgy is pont arra megy, 1 méter kitérőt se kell tenni. Ha 3 óra múlva van ilyen út, akkor akkor viszik ki.

2021. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig adok az e-foodos futárnak. Hogy miért? Mert baromi jól néz ki, kedves és jó a hangja!
2021. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!