Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Higiénikus ez így?

Flora08 kérdése:

Higiénikus ez így?

Figyelt kérdés
Vásárolni voltam, és a pultnál darált húst kértem. Az eladó feldarabolta a húst, ledarálta, majd ideadta a zacskót. Egy nagyon hosszú pult van a boltban (a legszélén a húsok, beljebb felvágottak, sajtok, virsli stb.), ezért többen szoktak ott állni, de az eladó hölgy most teljesen egyedül volt, kérdezte, hogy kérek-e még valamit. Kértem, sajtot. Volt az egyik kezén egy vékony gumikesztyű. Éppen csak bedugta a kezeit a víz alá (tényleg egy pillanatra), megtörölgette, és a gumikesztyűs kezével, amivel egy perce a nyershúst fogta, vágott egy darab sajtot. A lasagne tetejére fogom reszelni, tehát még hőkezelem, de anélkül nem biztos, hogy szívesen megenném 😞 (Ezért jobb, amikor többen vannak, mert aki a felvágottat meg a sajtokat adja, nem fogdos húst előtte.) Ti mit gondoltok erről?

2021. szept. 3. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha rásütöd nem számít. De én többet nem kérnék ott felvágottat. A lasagne tésztát is te csinálod vagy boltit használsz? :)
2021. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az igazi az lenne, ha én készíteném a tésztát, de Gyermelyit szoktam venni 😉 Igen, a felvágott-vásárlásal is leálltam mostanában (legalábbis ebben a boltban). Volt olyan is sajnos, hogy ugyanígy egyedül volt a hölgy, de kézmosás nélkül sétált át a sajtokhoz...akkor mondtam is, hogy köszönöm, inkább nem kérek semmit 😒
2021. szept. 3. 14:25
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
MEGHALSZ! A SZOMSZÉDAID IS! De most komolyan: ne legyél már ennyire... nem is tudom... nyámnyila?
2021. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Régen nem volt szokás a gumikesztyű. Mindent kézzel fogtak megh és kezet sem mostak. Még sem lett beteg senki. Nem lesz semmi bajod.
2021. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves, kulturált és építő jellegű véleményed.
2021. szept. 3. 15:31
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Nem higiénikus. A nyers húshoz és felvágotthoz-sajthoz külön kesztyűt illene viselni.


"Régen nem volt szokás a gumikesztyű."

Régen viszont külön volt húspultos és külön csemegepultos.

2021. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem higiénikus és szóltam volna. Eleve fura hogy egy pultos dolgozik a sajtokkal és nyers hússal, ez nekem szokatlan.


Sajnos nekem nagyon sok rossz tapasztalatom van a csemegepultokkal, rendszerint a nagy tömeg és gyors kiszolgálás miatt lazán kezelik a higiéniás szabályokat. Viszont sejtem hogy a raktárakban sem mehet máshogy. Többször vettem már egyértelműen romlott árut... Inkább megbízható hentesnél vásárolok.

2021. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
alapból nem kéne kesztyűt hordania, főleg ha egyik pultból a másikba kell mozognia (bár szerintem ez alapból nem oké, nálunk szigorúan tilos a pultok közötti mozgás. ha nincs elég ember, akkor ne legyen nyitva mindegyik pult, és ba-sszák le a műszakvezetőt hogy nem rendelt be elég kollégát). a bőrt sokkal higiénikusabb és egyszerűbb fertőtleníteni mint a kesztyűt.
2021. szept. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A kesztyűn én is meglepődtem, de mivel csak az egyik kezén volt, gondoltam, sérülés miatt viseli. Őszintén örülök, hogy van, aki osztja véleményemet. Én is úgy gondolom, alap dolog, hogy ha nyers hússal dolgozunk, alaposan kezet mosunk utána. Egy élemiszerboltban erre különösen figyelni kéne. Múltkor egy másik boltban óvatosan megjegyeztem a pénztárnál, hogy ki kéne dobni a hűtőpultból a három napja lejárt tejfölt. Tudom, tudom, attól, hogy lejárt a szavatossága, még nem rossz/rá kell írjanak valamit, stb., de akkor is szomorú, hogy nem figyelnek oda.
2021. szept. 3. 18:46
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"alap dolog, hogy ha nyers hússal dolgozunk, alaposan kezet mosunk utána"

biztos vagyok benne hogy minden áruházlánc higiéniai protokolljában benne van. az enyémben még az is, hogy egy nap egy pultban van az ember, nem ugrál egyikről a másikra, mert viheti magával a bacikat.


"ki kéne dobni a hűtőpultból a három napja lejárt tejfölt"

törvény szerint igen, ki kéne

2021. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!