Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Jártatok már csomagolásmentes...

Jártatok már csomagolásmentes boltban? Mi a tapasztalatotok velük kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem, nem akarok ilyet nyitni, csak kíváncsi vagyok :D


Ti melyik városban éltek és melyik boltban jártatok? Tetszett? Tényleg nagyon drágák ezek a boltok?



2021. szept. 12. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor.


Ahogy eddig tapasztaltam van 1-2 dolog, ami olcsóbb, de többnyire minden drágább és limitált hogy mit vehetsz, de meglepően sok dolog van.


Például fűszereket imádok ott venni.


Sokkal olcsóbb, mint az előre papírral fedett alumíniumba csomagolt kis pociós boltban kaphatóak és én döntöm el, hogy mennyit veszek.

2021. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Igazából én azért nem mentem be, mert eleve feltételeztem, hogy drágább lesz, mint az aldi.
2021. szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom miért drágább, hisz csomó mindent megspórolnak a gyártók vele.



Egy bp.i piacon láttam a lédig kávét, amit épp 1kgos zacskókból töltöttek fel...

2021. szept. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem drágább, sőt...spórolok is vele, mert előre készülni kell dobozokkal, így csak azt veszem, amire szükségem van.
2021. szept. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Bizony, a legtöbb alapanyag kilós ára magasabb ezeken a helyeken. Legfeljebb akkor “spórolsz” rajta, ha a sima boltokban vásárolt, előre csomagolt áruk rögtön fel nem használt részét kidobod (nem valószínű, hogy sokan tesznek így), a kimérős boltban viszont csak annyit veszel, amire tényleg szükséged van.

Még csak egy ilyen üzletben jártam (Ligeti Bolt), de nagyon szeretném megnézni az újabb boltokat is, amik azóta indultak, de nem könnyű eljutnom oda. Sajnos ez inkább a budapestiek kiváltsága. Viszont hentesnél, piacon, stb. szerintem található olyan árus, aki hajlandó a hozott dobozodba mérni az árut.

A koncepció tetszik, de nehezen tudom indokolni, hogy ilyen macerásan jussak hozzá a termékekhez, és mondjuk 20-30%-kal drágábban is. Koronavírus idején pedig pláne nincs gusztusom ott vásárolni. Természetesen máshol is vannak csomagolatlan termékek, de mondjuk egy szárított fűszert nem tudok megmosni.

2021. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5.-hez még… Például mákot, lencsét, magokat piacon is meg tudom venni akár saját dobozba, és jóval olcsóbb, mint a Ligeti Boltban, tehát ezért még többet is fizetni, nagy-nagy kerülőt is tenni, nem éri meg. Ha nem lenne drágább, akkor csak-csak elmennék néha egy nagybevásárlásra, ha Budapesten járok, de így nem. Pedig szerintem több embert vonzanának, ha nem a magasabb keresetűeket céloznák meg.
2021. szept. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most ránéztem kíváncsiságból a Ligeti bolt webshopjára, ott 990 pl. a vöröslencse kilója, 750 a sima lencse, hát nálunk a piacon sem olcsóbbak ezek :O


Mondjuk én vidéki nagyvárosban lakom, nem Pesten.

2021. szept. 13. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Zabpehelyliszt - 760 vs 670

Kakaópor - 5900 - 4076 (Auchan, Tutti 20-22%)

Durum orsó - 1090 vs 640 (Eco Family)

Durum lasagne tészta - 1390 vs 740 (ALDI)

Datolya 1450 - 1000 alatt (piacon)


De való igaz, van sok dolog, ami nem drágább, vagy egyenesen olcsóbb, mint egy átlag helyen. Utoljára közel másfél éve jártam ott, tehát azóta lehet, hogy vagy ők nem emeltek annyira az árakon, míg más boltok igen, vagy csökkentettek is árat a Ligeti Boltban. :) Biztató, hogy a "piaci árakhoz" képest jobb most a helyzet, így kicsit vonzóbb a hely. Viszont sajnos továbbra is messze van rendszeres vásárláshoz. - 5., 6. válaszoló vagyok.

2021. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
2021. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!