Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mit lehet tenni, ha egy üzlet...

Mit lehet tenni, ha egy üzlet folyton holnapi dátummal csomagolja az élelmiszereket?

Figyelt kérdés

Múltkor meg is említettem, erre a válasz az volt, hogy "Hát így nyomtatja a gép". Aha.

Hol lehet ezt bejelenteni?



2022. máj. 18. 01:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ma vetted.
2022. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ez nem egy boltlánc, hanem valami "kispiszkos" helyi bolt?


Lehet, nincs jól beállítva a nyomtatójuk...

2022. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így tényleg nem szabályos . Nébih egy telefon legközelebb.
2022. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha "ma" vetted, vagyis május 18-án, akkor már az év sem stimmel, meg úgy semmi. Magyar formátumban a 18-05-20 2018.05.20, de visszafelé olvasva se jobb, mert 2020.05.18. Ha nem hat, hogy szólsz, akkor mindenképp NÉBIH, rájuk hallgatni fognak.
2022. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
#14: Szerintem ott csak lemaradt a 22 a végéről.. láthatod, hogy az egész nyomtatás el van tolódva. 18-05-2022 lenne
2022. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
#15: igen, erősen feltételezhetően, ami nem egyezik azzal, hogy biztosan. Tök mindegy, hogy mi miatt nincs rajta, amíg annak helyesen rajta kell lennie. Esetleg akkor lenne elfogadhatóbb, ha a dátum formátuma fel lenne tüntetve.
2022. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem itthon vagy 10 terméket amit találtam, mindegyiken nap/hó/év sorrend volt. Méghozzá mindenhol rendesen kiírt évszámmal, nincs már y2k gond :D. Sztem te is nézd meg magadnál, én úgy látom, hogy ez az elfogadott sorrend Magyarországon a termék gyártási és lejárati idők feltüntetésénél.

Persze ettől nem szép, hogy lemaradt a vége. Azt nem tudjuk, hogy ez egy egyedi eset-e vagy minden nyomtatás ilyen "sz*r".


Közben megkerestem, és a nap, hónap (+esetlegesen év) a kötelező sorrend az EU-ban:

[link]


"A dátum kódolatlan formában tartalmazza a napot, a hónapot és szükség szerint az évet, ebben a sorrendben."


Illetve:

Mindazonáltal azon élelmiszerek esetében:

— amelyek minőségüket három hónapnál rövidebb ideig őrzik meg, elegendő a nap és a hónap feltüntetése,


Tehát ez alaján még szabályosnak is tekinthető a felírat, nem kell az év. Az pedig hgoy ott van valami random 20-as semmit sem jelent, hiszen az értelem szerűen nem egy évet jelent így hiányosan.


A gond csak a nappal van, hogy másnapot írnak rá.

2022. máj. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Illetve a dátum formátumot sem kötelető feltüntetni. Némelyik - de nem mindegyik - terméken amit megnéztem ugyan rajta van, de a közelező sorrend miatt felesleges.


Nem tudom honnan vetted az infóidat, hogy úgy lenne elfogadható, de egyszerűen nem igaz amit írtál. A jogszabályokban más van. Tehát nem kell rajta lennie se az évnek (ebben az esetben), se a formátumnak.


Szóval én úgy gondolom, hogy csak az 1 nap eltérés miatt büntethetik meg őket. (Ennek nem néztem utána, hogy szabályos-e másnapi dátumot írni rá)

2022. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!