Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Figyelitek a kasszánál, hogy...

Figyelitek a kasszánál, hogy mennyi az árunként beütött összeg? Szóltok a boltban, ha a vásárolt áru ára a kasszánál akár csak párszor tíz forinttal is eltér a kiírt ártól?

Figyelt kérdés

Én mindig figyelek és mindig szólok, pedig jónak mondható jövedelmem van.


Ma kétszer voltam boltban, mindkétszer eltért a kiírt ár a ténylegesen kifizetettől. Az egyik helyen 110 forintot, a másik helyen 80 forintot kaptam vissza, mindkét alkalommal kb. 1.500 Forintos össz vásárlás mellett. Szerintem számít, és érdemes figyelni, hiszen így gyakorlatilag 5-8%-al fizettem volna többet a kisebb végösszeghez képest.


Te hogy vagy ezzel?


2022. aug. 26. 22:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Engem nem érdekel
2022. aug. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Pakolok, nem nézem. Mondjuk olyan picivel írják, nekem meg rossz a szemem, úgyhogy ha akarnám sem látnám, mindig csak otthon a blokkon látom, hogy ja, már megint nem azon az áron kaptam mint ami ki van téve... 😡
2022. aug. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Én mindig megnézem a blokkot fizetés után. Azt vettem észre, hogy mostanában a Pennyben nem követik le a tényleges árakat a kiírt árak. Aldi, Lidl, Tesco esetén max 10 - 20 Ft eltérést veszek észre néha. Szoktam szólni, de csak akkor, ha nincs nagy sor kisebb összegnél (Pennyben mindig nagy a sor, gondolom így spórólnak). Nagyobb összegnél (párszáz Ft) gond nélkül szólok akár 100m-es sornál is. De a Pennyben kifejezetten bunkók az alkalmazottak, szinte nekem kellemetlen, hogy szóvá merem tenni, hogy rossz a kiírás, persze semmi elnézést. Úgyhogy utóbbi boltot hanyagolom.
2022. aug. 27. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%

Hát 1500 forintos vásárlásnál lehet nekem is feltűnne 80 forint különbség, de mi 30-40 ezer forint körül szoltunk bevásárolni.

Nem tudom Te mit veszel 1500 forintért.

2 kg kenyeret?

2022. aug. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan tegnap szóltam, de nem a kasszánál, hanem a húspultnál. Az 1499 Ft-os húst 1699-cel számolta az eladó. Javította is és elnézést kért.

Mindig megnézem az ilyen pultban kapható cuccoknál, hogy mennyi a fizetendő, mert nem szeretném, ha a kasszánál szembesülnék vele.

És igen, olyan is volt már, hogy sokalltam a fizetendőt, s igazam is volt. Pl egy 6- 800 Ft-os terméket 2x ütöttek be. A vevőszolgálatnál visszafizették.

2022. aug. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Én is ritkán nézem meg a blokkot, de pár 10 Ft-ért nem szólok. Biztos több boltban is trükköznek, vagy szándékosan, vagy véletlenül.

A Pennyben hetek óta látom, hogy a kasszánál árulnak "Kovid" maszkokat, gondolom sok maradt készleten nekik. Ki van rakva az ár:

3db-os 300Ft

10db-os 600Ft

Mindkét árhoz a 3db-os csomagok vannak kint mindegyik kasszánál.

Kíváncsi lennék, hogy más Penny-ben is így van e ?

2022. aug. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Sok árunál a legnagyobb odafigyelés esetén is becsúszhatnak hibák, emberek vagyunk, tévedünk. Aztán, hogy ebből mennyi a szándékos, ki tudja. Sokszor a polcon vannak összekeverve az árak/termékek, arra mindenképp érdemes figyelni. Persze jó lenne, ha minden szöveget jól olvasható méretű betűkkel írnák ki a boltok, mert az alsó polcokon sokszor nehéz elolvasni, hogy az az ár biztosan annak a terméknek az ára e.
2022. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Általában figyelem, és szólok. De ha az a tapasztalat, hogy sokáig tökölnek, meg nevet és lakcímet diktáltatnak be, meg még írjak is alá néhány forintért, akkor attól kezdve egyszerűen nem megyek oda többet vásárolni, ha mégis, akkor meg mielőtt fizetni megyek, leellenőrzöm az árakat az árleolvasóval (a múltkor valamit drágábban olvasott le, mint ami ki volt írva, másvalamit viszont jóval olcsóbban, úgyhogy reklamáció nélkül is én győztem :D ), és ha úgy látom, hogy majd reklamálnom kell, mert drágábban olvassa le a kódot a gép, mint amennyi ki volt írva, akkor meggondolom, hogy megéri-e annyi pénzért majd reklamálni olyan áron, mint a múltkor, vagy inkább megyek máshova, vagy megveszem drágábban, de az a minimum, hogy a polcon leveszem az árat, hogy legalább mások ne higgyék azt, hogy olcsóbb az az áru, mint amennyi.
2022. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

"becsúszhatnak hibák, emberek vagyunk, tévedünk"

A boltnak az a dolga, hogy ne tévedjen! Gondoskodjanak róla, hogy minden fel legyen árazva a polcon, hogy ne méterekkel arrébb legyen kiírva a termék ára, hanem ott, ahol van, és hogy az valóban az az ár legyen, amit a pénztárnál majd leolvasnak a vonalkóddal!

A spar és a cba az esetek 95%-ában átver, figyeljetek oda!!!

2022. aug. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 NTBS ***** válasza:
Nem, mert sok helyen ki sincs írva a termékek ára.
2022. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!