Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért éri meg ez az akciózási...

Miért éri meg ez az akciózási forma a Tesco-nak?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon nézegettem az árakat, ha valami kellett, akkor megvettem mindegy mennyiért. Viszont most, hogy az árak elkezdtek felmenni, így én is figyelmesebb lettem.

A magas árak mellett a Tescoban szinte folyamatos clubkártyával elérhető akciók vannak. A Lidl és Aldi-val ellentétben nem csak 20-30 forintokon, hanem néha 1000-2000 forintos leértékelések vannak. És nem csak nem népszerű termékeken, hanem rendes háztartási(mosószer, öblítő, alap élelmiszereken) termékeken is leárazások vannak. Elkezdett gondolkoztatni, hogy ez miért éri meg az üzletnek?



2022. szept. 18. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Mert ha a vevo bemegy a boltba az akcio hatasara, jo esellyel vesz mast is, ami viszont nem akcios.
2022. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Pontosan ahogy az #1 írja.

Mezesmadzag.

2022. szept. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

Az első kettőnek láthatóan nem sikerült értelmeznie a szöveget.

A klubkártya egy kiváló eszköz, hogy a nagytesó mindent tudjon az egyes emberek fogyasztási szokásairól. Ha nincs kártyád, akkor nem tudják, miket szoktál venni. A magasabb ár tulajdonképpen bünti azoknak, akik nem hajlandóak behódolni és kártyát használni. És ez olcsóbb módszer, mint közvélemény-kutató cégeket alkalmazni, akik nem is kapnának pontos válaszokat.

2022. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Plusz klubkártyával nagyon alacsonyra tudják tenni az árat anélkül, hogy bevonzanák a kisboltosokat (akik felvárásolnák az olcsó terméket, hogy eladják a saját boljtukban), mivel klubkártya magánszemélyeknek szól, így ha azzal vásárolsz nem kérhetsz számlát.
2022. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Persze értem, hogy a kártyával én statisztikai adatokat szolgáltatok, de mégis ennyire sokat érne az, hogy egy kártyát leolvasnak? Az Aldi és a Lidl esetében is van kártya, még sincs ekkora mértékű levonás. Lidl alkalmazást is használtam sokáig, de ott legtöbbször soha nem vonatkozott kupon vagy kedvezmény mindennapi termékekre, és jó ha egy hónapban 300 forintnyi összegyűlt kedvezményt kaptam a használatával.

Itt a Tesco-nál van, hogy egy vásárlás alkalmával 500-1000 forintokat spórolok(úgy hogy egyáltalán nem költök sokat 2000-4000 forint között csak). Múltkor a karaván kávéra volt 900 forintos kupon. És most nem reklámot akarok csinálni, hanem csak nem értem a logikát mögötte.

2022. szept. 18. 14:45
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert a Tescot (tévesen) drágának és szarnak tartják (tévesen), és pont a nagy akciók a legvonzóbbak.
2022. szept. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Azért, hogy ott vásároljál.
2022. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
3-as, ezt a gondolkodásmódot soha nem értettem. Miért jó az a Tesconak, ha pontosan tudják, miket szoktam én személy szerint venni?
2022. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tele a világ konteó hívőkkel, elmebeteg mind.
2022. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
és ha tudják, hogy én jobban szeretem a paradicsomot mint a paprikát, akkor mi van? Örülök is, hogy tudják és arra adnak kupont, ami nekem tetszik.
2022. szept. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!