Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Más multiban is oda írják ki...

Más multiban is oda írják ki az árat mint a lidl-ben?

Figyelt kérdés
Nem jártam még a lidl-ben, és megzavart hogy a termékek ára a polcon nem közvetlen alatta van, hanem fölötte. Nagyjából hasonló termékeknél szerintem meg tud valakit zavarni azt, aki nem szokott a lidl-ben vásárolni. Most így visszaemlékezve mintha más szupermarketeknél, vagy diszkont áruházaknál máshová írnák az árakat, nem fölé, hanem alá.

2022. okt. 11. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem, a lidlben ez nekem is nagyon fura mindig.
2022. okt. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Máshol alá írják - de mivel leggyakrabban a lidl-be járok, ez automatikusan jön, hogy fölé nézek, ha ott vásárolok. Meg hát nemcsak az ár van kiírva arra a cédulára, hanem a termék neve is. Nem lehet összekeverni.


Ez a Lidl üzletpolitikája. Teljesen szabályos.

2022. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Én is sokszor egy csomót keresem ott az árat. De szerintem semmi szabálytalan nincs benne. Igazából inkább a cég szokásának tartom, nem üzletpolitikai húzásnak.
2022. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Metroban meg van, aminek alatta van az ára, van, aminek felette :D
2022. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Aldiban is felette van ha jól emlékszem.
2022. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Én vidéki vagyok, meg aránylag fiatal is. Mikor megtanultam olvasni, már nem jelentett gondot, hogy most alatta vagy felette van az ár. Tescoban van olyan is (meg több másik boltban), hogy nem is oda van rakva az ára, hanem arrébb, ha egyáltalán ki van rakva. Szóval ott 3-4 árcédulát is meg kell néha nézni, ha nem többet, mire megtalálod.

A Lidl üzleteknél azért is jó, hogy felé van írva az ár, mert a legfelsők nagy betűsek így bárki könnyen látja. Míg az alsó polcnál nem a padlótól van 2 centire az ára, hanem 1 méterre így könnyen elolvassák azok is, akik nem fél méteresek. Valamint nincsennek annyira magas polcok sem. Tényleg könnyű így átlátni a dolgokat. Azt, hogy ne csak az árát nézd meg, hanem a termék nevét is, annak meg alapnak kell lenni, mert tényleg elég az, ha pl az egyik vásárló rendezkedett picit és már nem is ott van az, amit te venni szeretnél, hanem egy másik random árnál.

2022. okt. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
De azért nem egy atomfizika megtudni minek mennyi az ára mindegy ha alatta van vagy felette és ezt még sosem figyeltem meg máshol.
2022. okt. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Engem annak idején az Aldi-ban zavart ez, az első vásárláskor jól meg is szívtam. A fizetéskor derült ki, hogy sokkal többe került, mint gondoltam. Persze reklamáltam, és megmutatták, hol van az ár feltüntetve. Azóta mindenhol jól megnézem....
2022. okt. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Engem is zavar, méghozzá nem is azért, mert felette van, hanem azért, mert így távol van a terméktől, amire vonatkozik, és ahhoz van közel, amire nem vonatkozik. Így könnyű eltéveszteni.

De nem ez az egyetlen logikátlan dolog a világban, szóval, meg lehet szokni.

2022. okt. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen bizonyára meg lehet szokni, ha valaki mindig oda jár, de én csak egyszer voltam ott.
2022. okt. 30. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!