Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Melyik multiban éri meg...

Melyik multiban éri meg vásárolni ha nem figyelem az akciókat? (Tesco kivételével)

Figyelt kérdés

Nem igazán figyelem ag akciókat, nem szeretek egyik boltból a másikba járkálni.

Szerintetek melyik a "legolcsóbb" multi? Lidl, Spar a két kedvenc. Ezek közül melyik az olcsóbb.

Általában egy héten egyszer megyek bevásárolni.



2019. febr. 1. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Lidl, tesco
2019. febr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
penny a legolcsóbb szerintem
2019. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
91%

Az, hogy melyik az olcsóbb az attól függ melyik üzletben ismered ki magad jobban.

Nálunk Spar van a közelben mindenhol. Nagy a választéka és valóban lehet drágább opciót választani. De én kiismertem magam az üzletbe, mindig oda jártam 1-2 terméket leszámítva. És drága boltnak is tartom.

De 1x pont a Lidl felé jártam és bementem oda. Ott nagy százalékban sajátmárkás termékek vannak. De mégis... kb ugyanazt vettem mint szoktam és többet hagytam ott mint számítottam. Néztem is a blokkot, hogy szaladt így meg az ár, jó 2000 forinttal több lett az összeg, mint általában. Ez nem a lidl drágaságát bizonyítja, hanem azt, hogy a sparban is jóáron be lehet vásárolni, ha tisztába vagy a kínálattal, és a lidl-ben is többet hagyhatsz ott, ha csak bepakolod a dolgokat.


Most, ahol lakok pont egymás mellett van a kettő így mindkettő áraival tisztába vagyok. Érték/ár arányban a lidl a jobb. Ha extra igények vannak, vagy nagyobb választék kell pl. teák, kávék vagy tojás akkor pedig a Spar.

2019. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is a Lidl-t mondanám.

De ez nem biztos, hogy igaz mondjuk Budapestre is.

Itt vidéken ahol élek. egy Spar van és az nagyon lepusztult, de talán ez nem a Spar hibája

2019. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Penny, rengeteg akcio es nagyon sok olcso termek van jo minoseggel. En a tescoba es sparba illetve pennybe tudok itt eljarni de mind kozul a penny az olcsobb es nagy a valasztek is.
2019. febr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lidl, ár-érték arányban szerintem a legjobb.
2019. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Lidl vált be leginkább. Szinte mindent megkapok helyben, így bevásárlok alaposan (20-25.000 Ft értékben), és onnantól kezdve legfeljebb kenyeret kell hozni a következő fizetésig.
2019. febr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bolt tisztasága, feltöltöttsége attól függ hol laksz, mivel mindnek más az üzletvezetője és a területi képviselője


Ahol én lakom a két spar egy szeméttelep, büdös a húspult és a környéke, bunkó a személyzet és az árak kiírása problémás, nagyon sokszor vagy nincs kint ár vagy megtévesztően van kint, vagy egyszerűen csak kevesebb, mint amit a pénztárgép visz. Közeli lejáratú cuccok leárazása vagy a lejárat napján délután vagy 2-3 nappal később, a lejárati dátum leragasztásával. Zöldségek vagy rohadtak vagy másnapta megrohadnak. Már az a barátnőm se jár ide, aki minden boltot végigjár mindig az akciók miatt (gyalog, kocsijuk sincs) az egész városban, mert olyan csorók, hogy pár forint is számít nekik.

Ehhez képest egyszer-ké jártam a pápai intersparban, az nagyon tiszta volt és kedves nénik voltak.


Penny koszos, mogorvák, de legalább nem bunkók az eladók, viszont rossz a minősége nagyon sok dolognak, de legalább nem romlott és nincs választék, zöldségek nem mindig a legfrissebbek, de elmegy


Lidl, tiszta bolt, udvarias eladók, választék és teli polcok, jó ár-érték arány, sok leárazott teljesen jó termékek, akár 1-2 héttel a lejárat előtt.

Az innen 20 km-re lévő Lidl egy sokkal koszosabb, és bunkó az üzletvezető és az eladók többsége.


Tesco, tiszta (padlóról lehetne enni kategória) olcsó, elég jó a választék, eladók jó része normális, pár bunkó van, de elmegy. Közeli lejáratú cuccok teljesen fogyaszthatóak. Vidéki kisváros lévén rengeteg drágább cucc a nyakukon marad nonfiod termékekből is, amit akár 50-80% kal is leárazva adnak el. Zöldségek leárazása sem akkor van, amikor már rohadnak, vannak perfectly imperfect zöldségek, pedig ez egy nagyon kicsi hipermarket....15 kmre van egy másik Tesco, nem én vagyok az egyetlen ismerősöm, aki oda nem jár, mivel bár 3x ekkora, mint amu nálunk van, koszos, piszkos, bunkók, nem hogy a leárazott, de a normális zöldségeik is rohadnak. Van olyan ismerősöm, aki ugyan a nagyobb Tesco mellett lakik, de vagy átjár a mi városunkba lévőne vagy egy másik szomszédos városba (az 20 kre van tőle)


Szóvaleg kell nézni a környékeden mi van.

2019. febr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!