Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Törvényesen megengedett, hogy...

Törvényesen megengedett, hogy ne vásárlásonként, hanem személyenként csak egy darab tejet vásárolhatok az árstoppos termékből?

Figyelt kérdés
Ma kétszer voltam ugyanabban a boltban, és az eladó nem adta oda a tejet, mert emlékezett, hogy ma már egyszer vásároltam egyet, és naponta csak egyet lehet személyenként. Nem törvénytelen ez? Az még ok, hogy vásárlásonként csak egyet ad, nade, hogy ma már voltam ott, és nem szolgál ki, mert emlékezett rám? Ez tényleg így van?

#árstoppos termék
2023. febr. 7. 19:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sok helyen ezt látom alapból kiírva hogy napi X mennyiség. Szerintem pont annyira törvényes mint hogy egyáltalán maximalizálva van.
2023. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha vásárlásonként lenne csak korlátozva akkor mindenki annyit venne amennyit akar, hiszen visszamegy ahogy te is akartad, nem lenne értelme sem a korlátozásnak, mert 2 perc alatt elfogyna a kirakott mennyiség és nem jutna utána senki másnak pl: annak, aki nem tudja megvenni a 400-500 ft-os tejeket.

Viszont ez is kijátszható ha másik boltba mész és ott veszel még, persze ha van másik bolt a közelben.

2023. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy ne legyen kijátszható, csak arra voltam kíváncsi, hogy vásárlásonként van megszabva vagy személyenként. Mert a törvény vásárlásonként írja, nem pedig személyre, és a törvényes része érdekelt.
2023. febr. 7. 20:03
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
A jegyrendszer ujraélesztése de nem olyan nehéz kijátszani sem ha nem ismernek meg a boltban másodjára.
2023. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ketten mennek sokszor látom hogy külön fizetnek.Így duplán visznek.
2023. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Ezek nem törvények, hanem bohóckodások.
2023. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Milyen törvény? Semmilyen törvény nem foglalkozik a naponta vásárolható élelmiszerek mennyiségével! Ezt az üzletek szabályozzák. Vegyél fel maszkot, sapkát, szemüveget másodjára.
2023. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

:) nagyobb boltban másik kasszánál nem ismernek meg.. szóval szinte kizárt hogy "napi" egy legyen...


Hogy ellenőrzik mondjuk egy tescoban? Hagyjuk már...

2023. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az automata pénztárnál... :)
2023. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a pennyben ezt nem merik megengedni maguknak mert rögtön felcsattanna a vásárlók egy része, itt csak olyan van hogy nem emberenként hanem bevásárlókocsinként vehetsz bizonyos mennyiséget
2023. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!