Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Túlzás amit csinálok a boltban?

Túlzás amit csinálok a boltban?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron elkövettem egy hibát, loptam a debreceni interspárból és kamerán követett a bizonsági őr, mert az lett neki gyanús, hogy a kamerákat nézem. Hát lebuktam. A biztonsági irodába visszaadtam a termékeket sértetlenül, mégis kihívták a rendőrséget, akik bilincsbe vittek el, 6 órát voltam a rendőrségen, be akartak zárni éjszakára, de kiengedtek. Hönapok mulva a bíróság hozott egy végzest, hogy figyelmeztetést szab ki, nem büntet meg.


Emlékszem, hogy mondtam akkor a biztonsági őrnek, hogy ide gondolom többet nem jöhetek, azt mondta, hogy de vásárolni jöhetek, nem vagyok kitiltva. Egy ideig nem mentem oda, de kb két hónapja újra megyek, mert megyek, de már nem lopok.


Viszont, amikor odamegyek, mindig az a biztonsági őr ül ott a bejáratnál nem messze lévő asztalnál, ahol a sok kamerát tüzetesen nézi. Volt, hogy meglátott, én is és köszöntem, vissza is köszönt, h "jónapot kívánok".


A lényeg, hogy amikor odamegyek, bemegyek az interspárba, akkor veszek kosarat és minden darab termék polcról levétele után belemutatom a kamerába, hogy teszem a korárba és a kamerának a kosár tartalmát is belemutatom. Ha követ a kamerával az őr, láthatja, hogy a hátitáskám le sem veszem, mintha abba tennék valamit. A pénztáraknál is van kamera és a kasszánál kinyitom a táskám, az üras táska belsejét belemutatom a kamerába, hogy üres és fizetes után úgy teszem a táskámba a termékeket, hogy lássa a kamera, hogy amiket belül a kosaraba tettem, azokat kitettem a szalagra és kifizettem és úgy teszem a táskámba?


Ezzel a magatartásommal túlzásba viszem a dolgot, nem kellene ennyire bizonygatni, hogy fizetés nélkül nem akarok kivinni semmit, vagy ez teljesen természetes, mivel már ott én loptam egyszer?


Csak nem akarom, hogy azt gondolja az őr, hogy megint lopni akarok.



2023. márc. 12. 16:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%

Debil vagy?

Hányszor fogod még kiírni ezt a kérdést?

2023. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Laylah ***** válasza:
100%
Túlzásba viszed, az őrnek láthatóan fogalma sincs, hogy ki vagy. Egyébként sem kell bizonygatni semmit.
2023. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
99%

Az őr jó eséllyel nem is emlékszik rád, csak azért köszön, mert te köszönsz.

Amit művelsz az beteges, viselkedj normálisan, ha nem feltűnősködsz, a fene nem fog rád figyelni!

...és tényleg nem kell kiírni havonta!

2023. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Szerinted az őr nem emlékszik arra, hogy júliusban kihívták a rendőrséget, és az emberkét bilincsben vitték el és ez volt az?


95%-ban az az őr ül ott. Régen ott van már. Ma cserélődnek a dolgozók sok helyen, de ő sok éve ott van. Biztos kiváló dolgozó, a főnök megbecsüli.

2023. márc. 12. 17:39
 5/19 anonim válasza:
61%

Bocsáss meg saját magadnak! Akkor nem fogod úgy érezni, hogy bizonyítanod kell az ártatlanságodat. Semmi baj. Én megbocsájtok neked. Az ember csinál hülyeséget. Hasonlót követtem el én is: egyszer az történt velem még évekkel ezelőtt, hogy vettem valamit egy nagy áruházban, azt hiszem Auchan volt, és a pénztárnál derült ki, hogy jóval több az ára, és nem voltam olyan leleményes/gyors/életrevaló, hogy kihúzassam a terméket a pénztárossal, hanem szépen megvettem, aztán meg evett otthon a fene, és haragudtam az áruházra. Úgy éreztem, hogy engem megloptak. Erre milyen fantasztikus ötletem támadt. Igazságot teszek, és én is meglopom őket. Legközelebbi vásárláskor megettem egy csokit az áruházban, és nem vittem oda a papírját, hogy kifizessem a megevett csokit. Nem vette észre senki. Kijöttem a boltból a vásárolt dolgokkal, a csokit nem fizettem ki, és ahelyett, hogy elégedetten távoztam volna - RETTENETESEN éreztem magam. Szóval soha többet nem csináltam ilyet azóta, de el kellett telnie egy kis időnek, hogy meg tudjak magamnak bocsátani.


Figyi! Semmi baj! Nagyon értékes vagy. Nem leszel több/kevesebb attól, hogy több/kevesebb cuccod van. Élj becsületesen. Szeresd magad. Bocsáss meg magadnak! Én nem megértelek, és nem haragszom rád. Semmi baj. Oké? :)

2023. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

"Szerinted az őr nem emlékszik arra, hogy júliusban kihívták a rendőrséget, és az emberkét bilincsben vitték el és ez volt az?"

Ha, olyan, mint én, akkor 10 perc múlva sem ismert volna meg!

Nagyon debil vagy amúgy, ezzel csak felhívod magadra a figyelmet és őrültnek néznek

2023. márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég beteges így. Hagyd abba, vagy ne is menj inkább oda, ha ezt csinálod.
2023. márc. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Értem én, de nem akarom, hogy a pénztárnál odajöjjön és kérdezősködni, hogy na, most nem lopott semmi tugye? Jó rendben. Nem akarom ezt. Aki egyszer lop, azt figyelik.
2023. márc. 12. 18:09
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Te bolond vagy.
2023. márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérdezz rá a biztonsági őrnél, hogy emlékszik-e rád.
2023. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!