Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Loptam a Lidlből?

Loptam a Lidlből?

Figyelt kérdés

Igazából nem loptam, csak clickbait megfontolásból írtam. Szimpla lopás helyett viszont árstoppos tejet vettem 2 litert, de ettől is tolvajnak érzem magam. Tudva, hogy boltnak ez veszteség, mindig lelkiismeret furdalásom van. Más is van így?


Általában 1 litert veszek ha van, hogy másnak is jusson és ne legyek akkora rabló. A múltkor azonban a Lidlben 24 litert engedélyeztek, akkor láttam, hogy egy nem szégyenlős ember tényleg 24 litert pakol a kosarába. Ekkor én is félretettem a szégyenem és 2 litert vettem.



2023. máj. 12. 20:11
1 2 3
 11/24 qkker1 ***** válasza:
64%

"4x24 litert: ez úgy 5-6 Ft veszteség a boltnak, amit beépítenek más termékek árába, amit a többi vásárló fizet. Amellett az ilyenek miatt sok ember nem tud venni árstoppos dolgokat"


Mivel attól , hogy más veszi meg, még ugyanúgy meg kell vennem nekem is a más termékeket, amin "behozzák" a veszteséget, pont leszarom. Nem mellesleg volt még egy teljes raklapnyi árstoppos tej.

2023. máj. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

Ja, mert ha 96 ember veszi meg egyesével, vagy 48 kettesével, akkor nem építik be a termékek árába! :D

Ilyen szemforgató "jóemberkedő" baromságot is rég hallottam, pedig elég edzett vagyok az itteni pszichopatákhoz.

2023. máj. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
40%
#12 Fogalmad sincs, mit jelent az, hogy pszichopata. Még ha igazad is van, akkor sem célszerű hülyét csinálni magadból.
2023. máj. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Uram jézus mi a halál folyik itt??Miért ne venném meg ha egyszer meglehet?
2023. máj. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#12 De, beépítik az árakba, a 2,8-as UHT tej így is úgy is elkel. Az árstop egy totálisan értelmetlen, káros intézkedés a boltnak, termelőnek és a vásárlóknak is. Egy politikai termék, ami egyedül az állampártnak jó, mert a juhok megszavazzák a választáson.


"De amúgy nem mindegy, hogy naponta vesz valaki 1 litert vagy 24 naponta 1x 24 litert? Mert mondjuk általában gyalog jár de havi 1x nagybevásárol autóval. Vagy többgenerációs, sokgyermekes család stb."


Az első mondat kivételével az érvek még elfogadhatók, de gyanítom nem ez az általános. Akadnak kereskedők, akik reggelente nyitáskor lerabolják a diszkontokat, majd a kisboltjukban sajátként árulják az árstoppos dolgot.


Ha a boltnak van kb 300 liter árstoppos teje, abból két rablópáros elvisz 2x4x24 litert, akkor a többi sokszáz ember a maradékon osztozhat. Köztük többgenerációs, sokgyermekes család is, vagy aki havi 1x nagybevásárol autóval. Többségük azzal szembesül, hogy nincs.

2023. máj. 13. 09:01
 16/24 anonim ***** válasza:
72%
Arstoppos tej vasarlasa nem lopas, de azt en is ruhellem ha valaki zsakszamra viszi ok nelkul pl kisbabanak
2023. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 madi111 ***** válasza:
38%

Te tényleg elhiszed, hogy a nagy áruházláncok buknak a árstoppos tejen?


Egy liter tej felvásárlási ára 180 forint körül van, de az az igazi tej. Abból csinálnak kb négy-öt liter műtejet, amit dobozba raknak és kiraknak a polcra.


Kicsit kevesebbet keresnek rajta, de valahogy nem tudom sajnálni őket.

2023. máj. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%
#17 Mondj még kérlek ilyen konteós baromságokat...
2023. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"Te tényleg elhiszed, hogy a nagy áruházláncok buknak a árstoppos tejen?"

Igen, elhiszem. Inkább ilyen hülye konteókban nem hiszek, hogy 1 liter tejből csinálnak 4-5 liter műtejet.

2023. máj. 13. 11:46
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lopás
2023. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!