Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Loptam a Lidlből?

Loptam a Lidlből?

Figyelt kérdés

Igazából nem loptam, csak clickbait megfontolásból írtam. Szimpla lopás helyett viszont árstoppos tejet vettem 2 litert, de ettől is tolvajnak érzem magam. Tudva, hogy boltnak ez veszteség, mindig lelkiismeret furdalásom van. Más is van így?


Általában 1 litert veszek ha van, hogy másnak is jusson és ne legyek akkora rabló. A múltkor azonban a Lidlben 24 litert engedélyeztek, akkor láttam, hogy egy nem szégyenlős ember tényleg 24 litert pakol a kosarába. Ekkor én is félretettem a szégyenem és 2 litert vettem.



2023. máj. 12. 20:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Ésszerű mennyiségben nem tiszteletlenség.
2023. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Legyél modern Robin Hood és amit a mocskos kisember ellop a szegény bolttól, azt térítsd meg neki. Vagyis vegyél 1,5-ös vagy 3,5-ös tejet, amire a bolt rápakolja az árstopos tejen elszenvedett kárt. Máris tettél valami jót és nem vagy tolvaj. A Lidl meg nem megy csődbe. És mivel ebből a két tejből bármennyit vehetsz, simán vehetnél egy kartont, ezzel méginkább csökkentve a károkat.
2023. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
46%
Egyik rokonom dolgozik kereskedelemben. Dolgozott már kis boltban is, de már több mint egy éve multiban gályázik. Mondta, hogy a kis boltokat megérti, ha ki sem tesznek árstoppos termékeket, vagy max 1db-ot engednek venni alkalmanként. De a multi másként működik. Rengeteg termékre szétosszák a "nyereség elmaradást" (így nincs is veszteség) és így egy szemernyit sem érdekli hogy ki mit vesz. A bevétel pozitív, annyi amennyit beterveznek. Teljesen mindegy a boltnak, hogy min kapja meg a nyereségét, sőt, mivel az árstoppos termékek a kis boltok sokaságában nincs, vagy alig van, így tovább nőt a multik forgalma, hiszen többen mennek be oda és ha már bement valami árstopposért, akkor szinte mindég vesznek mást is ha már ott vannak. Tehát, összességében forgalomnövekedést okoz náluk az árstop. Nemhogy nem kell sajnálni a multikat, még nyernek emiatt is. Ha nem veszed meg az árstopos bármit, akkor is rajta van máson (amit te azt sem tudod hogy mikre osztották el) és drágábban veszed meg azt, a multi meg pláne jól jár. Rokon szerint alig van olyan vásárló, aki csak árstopos terméket vesz, olyan aki meg bármi mást, abból bőven akad. Nyugodtan vegyen bárki bármennyi árstopos terméket a multiban amíg teheti, egy sem fog tönkremenni ettől sem, sőt tovább gazdagszik az összes.
2023. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
46%
#23 De a többi vásárlónak szerintem illene hagyni, nem kell tömegével felvásárolni valamit, ami nem fogy el rövid idő alatt.
2023. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!