Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért nem lehet kapni füstölés...

Miért nem lehet kapni füstölés nélküli hústermékeket ma már?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy évek óta egyre kevesebb olyan hústermék lelhető fel a boltok polcain, amik hagyományosak (natúr) és nem füstöltek. (Amiről ugye tudjuk, hogy valójában nem is füstölik meg, csak belekevernek egy ilyen aromát.) Szóval: Ma már miért nem nagyon lehet kapni, normális, füstölés nélküli virslit, kolbászt, szalonnát, stb.? Miért nem? Nem gazdaságos a gyártásuk, tartásuk, vagy nem fogynak annyira?

2023. okt. 12. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom a füstaromával akarják elnyomni a silány minőséget.


Volt tizenéve egy kollégám, aki a pickwick-től jött, ő pl. a teára mondta, hogy ott azért csináltak szinte csak aromatizált teákat, hogy ne érezd, milyen ócska teából van.

2023. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Én nem figyeltem meg ilyet.

Virsliből bőven van füstöletlen, ezt nem is értem.

Kolbászból ami nem füstölt, az sütni való, vagy ilyen nagyon gyengén füstölt, mint a debreceni, de ez mindig is így volt.

10 éve is, meg 20 éve is, meg 30 éve is. Mivel (nagyjából) ez a 2 opció létezik. Vagy megsütöd, és megeszed, vagy füstöléssel tartósítják.


A szalonna kb. ugyanez.

Ami nincs megfüstölve, az konkrétan a zsírszalonna. Lehet kapni, jó étvágyat hozzá.

Ezen kívül vagy hőkezelik, (lást különböző abált szalonnák) de annak a szavideje nem túl sok, vagy kisebb nagyobb mértékű füstöléssel tartósítják.

Nem is értem, mire gondolsz, mikor füstöletlen szalonnáról beszélsz.


Miről beszélsz, milyen füstöletlen szalonnák, és kolbászok voltak régen?

2023. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

65+ vagyok, de még nem szenilis. Én nem érzem, hogy csak vagy szinte csak füstölt áru lenne. A füstöltön belül ritka nagyon a valóban füstölt.

De pl. kaphatsz sós szalonnát, abáltat, sütni való kolbászt, mindenféle felvágottat és szalámit, csülköt csak főzve stb.

2023. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami (n+1). gyakoris téveszme.
2023. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem figyeltem meg semmi ilyesmit.
2023. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!