Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet sütni/főzni ezekből...

Mit lehet sütni/főzni ezekből a húsokból?

Figyelt kérdés

Kaptunk húsvétra egy doboz húst (szó szerint), aminek a tartalmából három husival fogalmam sincs mit lehet kezdeni.


Egész sertés tarja, karaj és comb, nyers, füstölt kivitelben.


Szóval ezekből mit lehet készíteni?



2023. márc. 31. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Zöldséges bablevest.
2023. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Füstölt tarját, karajt szoktam rakni például a rakott krumpliba. De felcsíkozva lehet rakni tokányba is. Vagy paprikás krumplihoz is jó.

Jó kis bableves nem az igazi füstölt csülök nélkül.

Ezen kívül sima füstölt húsokat (szalonna, sonka, tarja, karaj) szoktunk vacsorázni körözöttel, főtt krumpli, tojással,friss kenyérrel.

2023. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket füstölt sonka, csülök helyett használhatod, lehet úgy enni, ahogy vannak füstölt "sonkaként", megfözve fött "sonkaként", illetve bármilyen ételbe, amibe szokás füstölt húst tenni.
2023. márc. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Röhögsz de tényleg, dobozban kaptuk a munkahelyen, van benne kolozsvari szalonna, csülök, 2 kötözött sonka, meg ez a három fent említett hús. A szalonna, csülök és sonka még megvan, tudok belőle mit készíteni de a maradékból nem igazán, de akkor hasonló receptekhez működik mint a csülök..
2023. márc. 31. 20:11
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Bármit.
2023. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
3# De jó ötletet adtál a rakott krumplihoz, nagyon köszönöm.
2023. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Tarját és karajt is sütöttem már, igaz szeletelve, serpenyőben zsíron vagy sütőben zöldséggel, de láttam a neten tök jó recepteket egész húshoz is.
2023. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7-es: füstölt húsokról van szó!
2023. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ez a problémám, ha nem füstölt egész hús lenne, akkor lenne bőven recept ötletem, így viszont nincs, a klasszikus levesen meg főzeléken kívül.



Valószínűleg feldarabolva lefagyasztom aztán amikor leves/főzelék a menü, belefőzök egy darabot...,vagy nem tudom.


Köszi a válaszokat!

2023. ápr. 1. 11:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Füstölt húsokat is meg lehet sütni, pl krumpli-hagyma társaságában egy tepsiben, esetleg valamilyen hozzáillő tészta tetejére (én pl a túrós tésztára nem csak szalonnát teszek, hanem füstöltet is).


De akár sólethez is felhasználhatod.

2023. ápr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!