Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Füstölt kenyérszalonnából...

Füstölt kenyérszalonnából lehet abált szalonnát csinálni?

Figyelt kérdés

Vettem a piacon majdnem 2 kiló füstöltszalonnát, de ehetetlenül sós.. Sütve is és magában is.


Szerintetek segítene rajta ha megabálnám, meglehet?



2023. febr. 8. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne nyers füstöltből főtt füstöltet csinálni?

Csak öntsd le az első levét, vagy egy éjszaka áztasd ki, mert egyébként nem szabadulsz a sótól.

Aztán, hogy megfőzve bepirospaprikázod és fokhagymázod, az már egyéni döntésedtől függ. Én speciel lila hagymával szeretem, vajpuhára főzve.

2023. febr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Ebből nemigen lehet már.Abált szalonnát hasaaljából csináljàk ami húsos.

Kenyérszalonnán nincs hús,megfőzve ugyanúgy sós marad.

Csinálj belőle szalonna pörcöt túrós tésztára vagy esetleg salátára szórva jó lesz.

Rántottába is el lehet használni.

2023. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

"Abált szalonnát hasaaljából csináljàk ami húsos."


Amiről te beszélsz, az a csécsi szalonna.

Abált szalonnát nem feltétlenül hasaaljából csinálják, hanem tokaszalonnából, vagy bármilyenből, csécsit viszont csak hasaaljából.

Abált szalonna lehet bármilyen szalonna.


De most itt nem is ez volt a lényeg, hanem hogy hogyan tudná a Kérdező menteni a nagyon sós szalonnáját. Azt pedig csak áztatással/főzéssel lehet.

2023. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van benne húsos része is egyébként, szóval akkor lehet rosszul írtam és nem kenyér.


Megnézem milyen lesz, áztatom egy napot és kifőzöm, lesz amilyen lesz 😅

Köszi a válaszokat :)

2023. febr. 8. 13:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!