Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Téged zavar vagy elégedett...

Scream85 kérdése:

Téged zavar vagy elégedett vagy az üzletekben a kasszázás sebességével? Volt már belőle problémád?

Figyelt kérdés

Én a Tesco, Interspar kasszásaival tökéletesen elégedett vagyok.

Az Aldiban már kicsit jobban szaporázzák, a Lidlben meg folyton torlódik az áru. Hiába próbálok a lehető leggyorsabban pakolni, azért a törékeny dolgokat, vagy ami kiszakadhat (pl.tejfölök/joghurtok fóliái, zöldségek/gyümölcsök zacskói stb), nem fogom besöpörni a bevásárlókocsiba.

Ketten járunk a feleségemmel a havi nagybevásárlásokra, ő foglalkozik a fizetéssel, én pedig pakolok....nem érzem magam egyáltalán lassúnak,de néha így is előfordul hogy a fizetést is befejezi, mire én az utolsó terméket is a kocsiba visszarakom.

Rendben van hogy sokakat bosszant a sorbanállás,sietne,stb....na de nekik ott van mondjuk az önkiszolgáló kassza.

Meg azt mondják hogy a gyors kasszázás például javítja az üzlet megítélését...legalábbis a vezetők szerint. Hát találjanak ki mást, ami miatt jobb véleménnyel lesznek a vásárlók az üzletről.

Mi mondjuk ilyenkor rászánjuk azt a pár órát a nagybevásárlásra, nem sietünk...ne nekem kelljen már egy fittness órát lenyomnom a kasszáknál az elpakolással, csak azért mert a semmirekellő vezetőik ostorozzák a kasszásaikat, hogy minél gyorsabbak legyenek. Nekem mondjuk ettől nem lesz vonzóbb betérni egy üzletbe...sőt!

Az utóbbi időben már csakis a saját tempómban pakolok (nem szándékosan lassan hogy szívassam pluszban őket, de azért nem kapkodok), ha feltelik a kassza vége majd lelassít.

Aztán lehet rám és hozzám hasonlóan gondolkodókra mondani bármit, én fizetek a termékekért és nem szeretném ha törne/sérülne, stb.

Meg tudtommal ők vannak a vásárlóért, és nem fordítva.

Úgyhogy lehet szidni a vezetőséget a hozzáállásáért amiért a pénztárost hajtja és nem a vevőt szidni,hogy ő milyen tempóval pakol.


2023. nov. 3. 11:23
A kérdező szavazást indított:
Elégedett vagyok/bírom a tempót
Túl gyorsak
21 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nincs bajom egyik helyen sem, de ahol csak lehet, önkiszolgáló kasszát használok.
2023. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Lidl es Pennyiben engem az zavar hogy mikor ram kerul a sor, akkor nyitnak uj kasszat.
2023. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

A Tescoban már ezer éve nem fizettem, azt nem tudom. A Sparban általában normális tempót diktálnak. A Penny, Aldi, Lidl viszont... oké, a Penny még a jobbik eset, viszont ott én azt nem szeretem, hogy azért ott is sietnek, és nálunk a környékünkön sok olyan Penny van, ahol a kassza után nincs az a kis elpakolótér (ahova a pénztáros letolja az árut), hanem van a pénztáros mellett 20 centi szabad hely, és oda van minden torlaszolva és mindent onnan kell elkapkodni. Viszont van ilyen Aldi is, és na, amikor így van kialakítva a pénztár, az engem nagyon idegesít. Persze, ilyenkor lehet azt csinálni, hogy a vásárló lassan elpakolja onnan a dolgokat, és a pénztáros majd vár, viszont akkor még én érzem magam kellemetlenül.


Amúgy most eszembe jutott, hogy én miért is utálok a Tesco sima pénztárához menni... ott általában nagyon lassúak. Nem, nem normális tempó, hanem kifejezetten lassúak és tökölés az egész, legalábbis itt a helyi Tesconál régen mindig ilyen volt, és már le is szoktam róla. Avval amúgy nincs bajom, ha normális tempóban megy a dolog, szerintem most nem azon múlik, hogy kivárod az előtted levőket a pénztárnál, viszont azért amikor kifejezetten lassú a pénztáros, az ugyanolyan idegesítő, mintha gyors lenne.

2023. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Én már kb csak önkiszolgáló kasszás boltokba járok. Főleg Lidlnél volt, hogy feltorlódott a cuccom, aztán sóhajtozott a pénztáros. Volt, h olyan erővel lökte arrébb az almás zacskót, hogy leverte a földre.
2023. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az a természetes állapotom, hogy mindent gyorsan csinálok, gyorsan megyek, beszélek, döntök, ez az alap beállításom. Ezért nem zavar, simán lépést tartok a leggyorsabb Lidles kasszással is ha épp nincs önkiszolgáló kassza a boltban. Egyébként én is azt szeretem jobban, ott még gyorsabban végzek.
2023. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Önkiszolgáló kassza és problem solved.


Amúgy meg nem érdekel. Pakolok a SAJÁT tempómban, ha várnia kell a sornak, akkor vár. Kibírja azt a félpercet.

2023. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kasszás sebessége a probléma, hanem hogy olyan kicsi az elpakolós rész. Azért egy Tescóban például nagy a hely, és ha fizettél, akkor a kasszás csak áttolja azt a térelválasztó rudat, és húzhatja le a következő vásárló cuccait, amíg te pakolsz. Jó esetben ugye végzel a pakolással, mire az utána következő jön, szóval a sor is halad, meg te se érzed sürgetve magad.
2023. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Én nagyon nagyrészt ott vásárolok, tudom tartani a tempót, pedig nagybevásárlás szokott lenni, és a fizetést is én intézem (előtte meg mutogatom az appot a telón), egyedül vásárolok. Soha nem törtek össze semmit a dolgaim közül. Ha vki lassabb a pakolásban, azt megvárják. Én speciel a tökölést nem szeretem, a Tescóban csigalassú tempó van. Azt nem értem, hogy akinek nem felel meg a pénztáros gyors tempója, az miért nem az önkiszolgáló kasszákat használja? Ott aztán kedvére piszmoghat.
2023. nov. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát hogyne, még dolgozzak is helyettük :)

Polcokat ne töltsek fel? :)

(Ha csak pár dolgot veszek akkor azt használom, nem állok sorba.)

Mint mondtam is ők vannak értünk, nem fordítva...én a magam tempójában pakolok vissza, ha mindent elraktam utána fizetek.

Ne a vásárlónak kelljen már azért kapkodnia, mert őket ilyen feltételek mellett dolgoztatják.

2023. nov. 5. 19:04
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
De hiszen végzik a munkájukat, az, hogy te lassú vagy, más kérdés. Ki tiltja meg, hogy a saját tempódban pakolj? Ők viszont nem tudnak mindenkihez egyenként alkalmazkodni, de írtam, hogy ahova én járok, ott nem húzza le addig a következő vevőét, amíg az idős néni el nem pakolt.
2023. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!