Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Az élelmiszerboltok megtehetik...

Az élelmiszerboltok megtehetik, hogy hamis árat írnak ki?

Figyelt kérdés
Például ki van írva, hogy xyxy tejföl 499ft aztá a pénztárnál azt mondják 799ft. Amikor az ember rákérdez, csak annyit mondanak, hogy árat emeltek és nem írták ki.

2023. nov. 4. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem, ez így nem okés.
2023. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerinted?
2023. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem, kötelesek a kiírt áron odaadni. Én is jártam már így egyszer, ott is azzal indokolták, hogy árat emeltek és még nem lett kicserélve a kiírás. Jeleztem, hogy ez így nem szabályos, mondta, hogy tudja és a kiírt árat kellett csak fizetnem, nem csinált belőle problémát. De ha ezzel valaki nincs tisztában, akkor valószínűleg ezt maguktól nem ajánlják fel.
2023. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Sőt, kötelesek a kiírt áron adni a terméket. Már ha tényleg konkrétan ugyanarról a termékről van szó, és nem csak elnézted az árakat.
2023. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Ami kivan írva a polcon lévő ár, ugyan annak kell lennie a kaszánál is. Emeljenek árat, de akkor aszt a vásárló ne pénztárnál tudja meg.
2023. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez esetben a két ár közül az alacsonyabbon kell adniuk különben a vásárló megtévesztése.

Kivéve, ha az alacsonyabb ár olyan szinten alacsony, hogy azt senki nem gondolhatta komolyan, csak elírást lehetett feltételezni. Pl Ipohone 300 forintért 300 ezer helyet.

2023. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kötelesek oda adni ennyiért ha az ártáblán lévö termék ugyan az a termék mint amit te meg akkartál venni.
nov. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Van más debil kérdésed is, vagy csak ez?
nov. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Hát nálunk a Spar-ban ez folyamatos,csak mérgelődök miatta mindig.
nov. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a cbaban egy időben redszeres volt, hogy kint volt valamin a papír, hogy akciós, és marhára nem... Szerencsére pár hónapja nem futottam ilyenbe.

De olyan is volt, hogy valamire az eredeti ár volt kitéve akciósként, akkor rá is kérdeztem, hogy miért, annyi választ kaptam, hogy: hát most akciós 🤷‍♀️

nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!