Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Egy kisvárosi hentesüzletben...

Egy kisvárosi hentesüzletben rendszeresen arra hivatkoznak, hogy nem működik a terminál, ezért csak készpénzzel lehet fizetni. Ezt megtehetik? Ez nem jogsértés?

Figyelt kérdés

febr. 6. 23:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Jogilag nem tudom mit szabad nekik meg mit nem, azt sem tudom mit tehetsz ez ügyben. De könnyen meglehet, hogy azért csinálják, hogy feketén adják el és ne kelljen adózni. Persze ez csak gondolat nem biztos, hogy így van. Ha nem jó az internet szolgáltatás, vagy stb., akkor igaz is lehet a kifogás.
febr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
A gumis mühelyekben is mindig rossz a terminál.
febr. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
91%
Nálunk rám szólnak ha keveset vásárolok hogy ne kártyával fizessek mert az nem éri meg nekik és a faxi meg néz rám hüle fejjel hogy vegyek még valamit. De van olyan is itt hogy délután 17 órátol nem fogadják el a kártyát.
febr. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
A kereskedőnek nem a bankkártyás, hanem a digitális fizetés lehetőségét kell biztosítani, így nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy ha macera neki a bankkártya, adjon egy bankszámlaszámot, ahova tudsz utalni, mivel AFR-en megy át, ő azonnal látja, ráadásul ez nem jelent számára extra költséget...
febr. 7. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Viszont számodra jelenthet
febr. 7. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Nyilván jobb szeretik a készpénzt de sajnos nem tudsz mit kezdeni.

Kis napi bevásárlás miatt bejelentés a NAV-nak?Az is egy út de jobb neked nem lesz.

febr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint kötelező a kártyás fizetést biztosítani az üzletekben. A mi városunkban is van olyan hentesüzlet, ahol állandóan "rossz" a terminál, vagy nincs "megfelelő" internetkapcsolat, holott a belvárosban van és az egész városban jó a net.
febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mennyire számít üzletnek, de nálunk hetente egyszer jár egy mozgó hentes, ott sincs kártyás fizetés csak készpénz. Nem hivatkoznak semmire, nincs és kész, szóval szerintem legális.
febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem is veszek tőlük semmit
febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vásárolok olyan helyen, ahol nem lehet kártyával fizetni. Probléma megoldva.


Főleg, mivel manapság már alap, hogy bemész és kártyával fizetsz.

febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!