Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mitől függ, hogy egy önkiszolg...

Mitől függ, hogy egy önkiszolgáló pénztárnál milyen áruhoz milyen korhatárt szabnak?

Figyelt kérdés
Ha Lidlben az önkiszolgáló pénztárnál fizetek, igazolni kell, hogy elmúltam 16, 18 vagy 20(!) éves. Melyik árutipusnál mi a korhatár. Az alkoholt tudom, de a többit nem. Mindig sokan vannak, nem akarok senkit feltartani, ezért nem kérdezem meg a pénztárost.

febr. 13. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a pénztártól függ, hanem a bolttól vagy jogszabályoktól, de én még nem hallottam 16-os korhatárról, 20-asról biztos, hogy soha.
febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Nincs ilyen.
febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%

Vannak kategóriák, amik korhatárosak, 16, 18 vagy 20 év (habár ez utóbbival még nem találkoztam, feltehetöen valami veszélyesebb valamiröl lehetett szó).

Pl alkopholt csak 18 év felett lehet venni, sok helyen az alkoholos csokiknál is kérnek igazolványt.

febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Miket veszel te?
febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 Sört szoktam venni, és amikor a pénztáros igazolja a korom, akkor látom a képernyőn. De ahogy a kérdésben is írtam, nem akarok senkit feltartani a kérdezősködéssel, holt időben pedig nem vásárolok.
febr. 13. 21:38
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
#2 Örülök, hogy újra jobban tudsz mindent. + volt egy egész boldog perced.
febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
18- év fölött mindent vehetsz nyugi.16 éves még nem vehet jövedéki terméket,ennyi.
febr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Mi az a jövedéki termék?
febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es, persze, csak éppen remek ott állni 35 évesen a önkisz. kasszánál és várni, míg valaki odatámolyog és becsippantja, hogy elmúltam 18 :D
febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#8, ami után jövedéki adót kell fizetni. A legismertebbek az üzemanyag célú benzin, a cigaretta és az alkoholos ital. (Ennél több van, pl. a földgáz és a villamosenergia is az. De ezeket - értelemszerűen - nem a boltokban árulják.)
febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!