Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Egy 1500-1700 fős viszonylag...

Logout99 kérdése:

Egy 1500-1700 fős viszonylag jó anyagi állapotú faluban egy élelmiszerbolt havonta mennyi hasznot hozhat? Csak a család csinálná, nem fizetnénk alkalmazottat? Tapasztalt üzlet/boltvezető véleményeket szívesen olvasnék!

Figyelt kérdés
Kis családi vállalkozásról van szó, érdekelne hogy akinek hasonló kaliberű faluban van kis boltja,milyen haszonnal számol havonta? Lenne a boltban szalámi/párizsi pult,pék árú,zöldség,akár játékok is! Előre is köszönöm!

2013. aug. 25. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2000-2500 fős faluban a havi forgalom nálunk 5-6 millió.(15-20%-os kulccsal) Még 5 bolt van ezen kívül a faluban.
2013. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Na akkor majd eztet kell kirabolnunk a deshokkal.
2013. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Haha!
2013. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
En nem fognek bele. Ma mar mindenki,plane a nyugdijbol elok a leheto legolcsobban szeretnenek vasarolni es inkabb elmennek pl. Tescoba, lidlbe. Folyamatosan mennek tonkre a kis kozertek,hiaba a jo minosegu aru. Esetleg akkor maradhat fent,ha a szupermarketeknel is olcsobban forgalmaztok,akkor viszont joforman nincs is haszon.
2013. aug. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
1600 fős faluban van egy nagy és két kisebb bolt, úgy tűnik elég jól megélnek. Én a kisebbe járok (csak kenyérért) de az idősebb korosztály akik nem járnak túl gyakran a városba (főleg nem kocsival) szinte mindent ott vesznek, a mosogató szertől a nassolnivalókig... egy alkalmazott van akinek a bére a minimált se éri el...
2013. aug. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Lehet olyan áron adni, hogy ne nagyon érje meg beautózni a szomszéd városba... csak ehhez figyelni kell nem csak mindig mindent ugyanonnan, gyorsan megrendelni és letudni. Tudni kell hogy kinek mit lehet eladni, hogy mire van igény. Ahhoz hogy megérje a messze a legjobbnak kell lenned egy ilyen kis faluban, és ez ugye nem csak annyiból áll h beállsz a kasszához meg ha elfogy a liszt akkor rendelsz még.


Tesco meg alapvetően nem olcsó, ha valami épp nem a ,,hónap sztárja" ;)

2013. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem egyáltalán nem igaz az,hogy mindenki a Tescóban vásárol, én pl rühellem...vannak akciós termékei ami épp jó áron van,egyébként semmivel nem jobb mint egy jobb fajta vegyesbolt. Tőlünk pl a legközelebbi Tesco 50 km-re van,Lidl szintén,senki nem jár oda..mindenki a faluban vásárolja le a pénzét,az utalványait! Első válaszoló!! Köszönöm a hasznos válaszokat,van nekem rengeteg elképzelésem hogy hogy lehetne egy bolt vásárlóbarát,és úgy érzem hogy jól tudnék vezetni egy ilyen kis közértet! Írnék neked privátot ha nem zavarlak vele!
2013. aug. 26. 16:31
 8/13 Tommy50 válasza:
100%
Szerintem vidéken igenis életképesek a kis, családi vállalkozásként üzemelő boltok. Nem egy nem két olyan 2-3 ezer fős település létezik ma Magyarországon ahol 50, 70, 100 km-re van legközelebb Tesco. Arról nem is beszélve hogy a helyi pék kenyerét összehasonlítva egy tesco gazdaságos kenyérrel, hát... Mindent összevetve: Szerintem nagyon sok múlik a hely kiválasztásán. Ha van már bolt a településen akkor az hol helyezkedik el, mennyire messziről járnak oda az emberek vásárolni, milyen irányból, stb. Ha ezekkel tisztában vagy, tudod hol kell legyen a bolt. Ha pedig adott a hely ( pl saját ház alsó szintje ) akkor meg kell vizsgálni a környező boltokat.
2013. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Írj nyugodtan! :)
2013. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

A 'tescos' vagyok. En nem dicserem a tescot, eletemben kb. 3 alkalommal voltam,egyszeruen ki nem allhatom mar az ottani ' minneltobbetminnelolcsobban' elvet sem. De sajnos tomve van reggeltol estig a parkolo,mert a legtobb embernek ugy latszik szamit az a 100 ft minusz.

En kisboltba jarok,inkabb fizetek tobbet,ha minosegi kenyeret,zoldseget, felvagottat kapok cserebe,de ezzel.kevesen vannak igy.

2013. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!