Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Spar, Tesco, Lidl, CBA, Coop,...

Spar, Tesco, Lidl, CBA, Coop, Aldi. Szerintetek hol éri meg jobban vásárolni ár és minőség szempontjából?

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 07:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

A Lidl a legjobb szerintem is, ha az ember nem akar semmi extrát vásárolni. Az áruk 80%-a német termék, itt kint ugyanazokat árulják, jó minőségű és elérhető árkategóriás mind, ráadásul a német minőségellenőrzésben én megbízom.


Ha olyasmire van szükségem ami a Lidl-ben nincs, akkor a Sparba szoktam járni otthon.


A tescónak a minőségével nem vagyok kibékülve, és nem egyszer tapasztaltam már, hogy ugyanaz a termék a tescóban párszáz forinttal drágább, mint a sparban.


A CBA, Coop nem csak rossz minőségű, de drága is, ráadásul a választék is igen korlátozott.


Az Aldival alapvetően nincs gondom, minimálisan drágább a LIdl-nél, ezért járok inkább a Lidl-be.

2013. szept. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nálam a Spar az abszolút favorit, a vásárlásaim 90%-át itt ejtem meg, a maradékot, elsősorban üdítőt és jégkrémet pedig a Lidl-ben.
2013. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik nagyon drága lett 1-2 hónap alatt. a Tescó lassan veri a Spár árakat, de minőségben nem iparkodik.

Mi is a szórólapok alapján választjuk ki az akciós termékeket, többnyire ezeket vásároljuk.

Lidl, Aldi jó, de csak bizonyos termékek, persze , kinek-kinek mi a fogyasztói szokása.

Pennyben is szoktunk , illetve szeretnénk vásárolni, de a tapasztalat nálunk, hogy az akciós termékek soha nincsenek,mire mi odaérünk...

a Coop üzletek a városunkban kifejezetten pocsék árukat tartanak, fonnyadt, aszott zöldségek/gyümölcsök, beszáradt húsok, kemény, ronda pékáru, ráadásul a legdrágábbak.

A szórólapjukat bedobják, néha vennénk is valamit, de az általában nincs, így szinte mindig üres kézzel jövünk ki.

2013. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
100%

Én csak az Auchanba járok. A legnagyobb Auchan mellett lakom, tehát mindig kifogom a jó akciókat, és van választék bőven. Olcsó, jó, nincs kosz az áruházban, kedvesek, gyorsak.


Mivel a Lidlben dolgozom, és tudom mit pakolok, csak ritkán vásárolok is. Illetve, ha vásárolok, akkor péktermékek, zöldséget, gyümölcsöt, húst semmiképpen. Inkább édességet, meg ilyen napi dolgokat.


Aldit nem szeretem.


Mellettem van egy Spar és egy Cba ami most lett Coop. Mindkettő drága, bunkók az eladók, koszos az eladótér, alig van választék. Vettem már penészes kenyeret, ami nem volt lejárva... És a Cba saját márkás csibefalatkáit, amiben meg tollat találtam. Köszi!


Tescoba nagyon ritkán térek be, ezt is drágának tartom. Ami a közelemben van (3 db) mind felújított, és érdekes, de azt vettem észre, hogy ahogy felújítják, drágább is lesz minden...


Tehát Auchan és Lidl.

2013. szept. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
100%
Cba írtó drága,Tesco nem jó mínőség. A Sparba járok heti többször,jó áron kapok meg sok mindent,de az Auchan a legjobb szerintem.
2013. szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"Tescoba nagyon ritkán térek be, ezt is drágának tartom. Ami a közelemben van (3 db) mind felújított, és érdekes, de azt vettem észre, hogy ahogy felújítják, drágább is lesz minden... "


Ez azért lenne érdekes, lévén a Tesco árképzése központi, régiónként változik csupán. Tehát az lehetséges, hogy a Debreceni és a Győri Tesco árai eltérnek (minimálisan), az viszont teljességgel kizárt, hogy egymáshoz közeli áruházak árai különbözzenek. Csak a helyi akciós termékek árai lehetnek különbözőek, a nem akciós árak mind egyformák minden hiperben.

2013. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 realfalcon válasza:
100%
Ár érték arányban Lidl, és Penny market
2013. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 toth.peter válasza:
81%
A tesco a legeslegalja... Még egy darab barna kábel is ehetőbb, finomabb, mint a tescós márka...
2013. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 il_Pappa válasza:
81%
Termelői piacok. Budapesten ajánlani tudom a Sashalmi, Bosnyák téri piacokat illetve a Fővám téri Vásárcsarnokot. Húst hentesnél. Ugyanis az általad említett nagy cégek kimondottan tömegtermelésre szánt, "felhígított", rossz minőségű, alacsony tápértékű, egészségtelen anyagokat tartalmazó hústermékeket adnak tovább "sajátmárkásként". A márkásabb, jobb minőségűek pedig szinte csak előrecsomagolva kaphatóak, kivéve, mikor csemegepultban árulják. Ez utóbbinál viszont fennáll a veszély, hogy átvernek és silány minőségű terméket sóznak Rád.
2013. okt. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
100%
Egyetértek il Pappa-val. Egy nagyáruházban dolgoztam 11 évet,az ott kapható élelmiszerek 80%-a szerintem alkalmatlan a táplálkozásra, hogy mit etetnek meg velünk majd 20 év múlva talán kiderül. Amit lehet és lehetőséged van megtermelni a zöldségeket, gyümölcsöt, stb.-t termeld meg, abban biztos lehetsz, hogy nincs mindenféle vegyszerrel kezelve, a jobb eltarthatóság, szépség miatt.Ha erre nincs módod termelői piacokat próbálj meg keresni! Vidéken már nagyon sok helyen házaknál eladják a felesleges zöldséget, gyümölcsöt próbáld onnan beszerezni.
2013. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!