Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogyan lehet, hogy a piacokon...

Hogyan lehet, hogy a piacokon nem lopnak az áruból?

Figyelt kérdés

Vagy lopnak, csak bele van építve az árba?


Egy csomószor látok olyat, hogy tömeg tolong egy stand körül, vagy akkora a stand, hogy az árus nem is látja, mi van a másik végén, mikor egy vevővel foglalkozik.


Ezt furcsállni szoktam, hogy ki van rakva kéznyújtásnyira minden, amikor manapság mindent lopnak, ami nincs leszögezve.



2014. szept. 11. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan lopnak, ahogy régen is tették.
2014. szept. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az egészben az a furcsa, hogy az árusok nem is tesznek ellene semmit. Nem tesznek hálót az árura vagy ilyesmi, az egész ott van kirakva szabad prédának. Ami azt sugallja, hogy sokkal kevesebben lopnak, mint gondolná az ember, szóval talán nem olyan rossz az ország erkölcsi helyzete, mint hisszük.
2014. szept. 11. 22:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam látni olyanokat, akik felkapnak egy-egy szemet és vigyorogva továbbállnak, mindezt a főváros közepén. Szerintem a piacozás kétirányú bizalmi viszony, én megbízom az árusban, hogy jó minőségű az áru, amiről semmit nem tudok, csak ki van rakva ömlesztve a szemem elé; és ő megbízik bennem, hogy nem lopkodok el szemenként két kiló krumplit, ahányszor hátat fordít.
2014. szept. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tesznek hálót az árura vagy ilyesmi, az egész ott van kirakva szabad prédának."


- Melyik boltba mész be szívesebben: amelyiknek nyitva, vagy amelyiknek zárva van az ajtaja? Ha hálóval lefedné, valószínűleg többet veszítene azzal, mint a lopással.

2014. szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem városban lopnak, de még mindig kevés az ilyen lopós ember a becsületesekhez képest. A zöldséges ötszörös haszonnal árul és abba belefér az a néhány lopás. Vidéken pedig nem szokás, mert ott a piacon csupa ismerősbe botlik az ember.
2014. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!