Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Véletlenül vettem egy csomag...

Véletlenül vettem egy csomag tojás nélküli tésztát. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Rá volt írva egy egy nagy 4-es, és nem volt nálam a szemüvegem. Otthon kiderült, hogy nem 4-tojásos, hanem 4 percig kell főzni. A férjem azt mondta, nem eszi meg.

2014. dec. 11. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Főzd meg. Semmivel nem rosszabb attól, hogy nincs benne tojás.
2014. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már kifizetted, használd fel valami tartalmas, szószos ételhez, tedd le a férjed elé, nem fogja tudni. Vagy raktározd el ínségesebb időkre, bármikor jól jöhet.
2014. dec. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Tipikusan olasz tészta ez. Durum lisztből és vízből készül. Egészségesebb (egy picit) a tojásosnál. Legfeljebb annyit különbséget lehet észre venni a kész ételnél, hogy ha betartod az előírást, akkor egy picit roppanós. Nem nyers, csak nem olyan plötty. Mi magyarok hajlamosak vagyunk agyonfőzni a tésztákat.

Én ma már csak ilyent eszem.

2014. dec. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak tojásnélküli durum tésztát eszek, szerintem bolognaival jobb is, mint a másik.
2014. dec. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ugyanazt, mint másik, tojásos tésztával. ;)

olasz szószokhoz például kifejetten ilyet szokás csinálni. durumtészta. nem kell bele tojás, és nem is hiányzik.


csak szólok, hogy a férjednek fel sem fog tűnni, hogy nincs benne tojás. pláne, ha szószos tészta lesz az ebéd. nem magában fogja enni, nem? :D

2014. dec. 12. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek minden esetben elöre bemutatod, hogy mit fogsz fözni, milyen tésztát, stb. engedélyezi-e?!?!?!


Ha van egy kis eszed, megfözöd minden kommentár nélkül, és ne lepödj meg, ha esetleg olyan megjegyzést kapsz töle, hogy "látod,mennyivel jobba rendes tészta, mint az a tojás nélküli vacak, amit múlktor vettél", ugyanis ezek más (durum) lisztböl vannak, ami nem ázik el a fözés során.

2014. dec. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megette:)
2014. dec. 14. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!