Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hivatalosan leakciózva szabad...

Hivatalosan leakciózva szabad árulni lejárt szavatosságú ételízesítő delikátot?

Figyelt kérdés

Ma a boltban vásároltam és pont a bejárattal szemben egy külön edényben egy tucat delikát volt hihetetlen olcsó ár volt oda írva. Gondoltam lyen kitűnő áron sehol sem fogok kapni sosem ,gondoltam veszek hármat-négyet is.


Amikor láttam ,hogy a szavatossága lejárt három hete kb. ,mondtam az alkalmazottnak,hogy ez lejárt és azt mondta,hogy azért van pont leakciózva.


És mégsem vettem meg inkább.


Azt mondta,hogy mivel fűszer ,delikát,hogy lejárt nem lesz tőle semmi bajom mert nem tejtermék hanem fűszer és nyugodtan megvehetem,de én nem hallgattam rá.


Ez megengedett,hogy lejárt terméket amit pl. tényleg nem egy tejfől hanem egy delikát amitől,ha lejártan is megennénk ,semmi bajom nem lenne olyat lehet akciósan árulni?


Gondolom lehet,mert ha nem lehetne akkor ki sem tette volna.


Gondolom lejárt tejfőlt már nem tenne ki.



2016. júl. 5. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad.
2016. júl. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos CBA volt...

Az csinálja ezt már sok-sok éve...


Természetesen lejárt terméket nem lehet eladni.

2016. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, büntetés jár érte, ha észreveszi a hatóság. Az olyan észérvek, hogy "jó az még" nem segítenek, mert a szabály az szabály.
2016. júl. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem lehet már eladni, de annyiban igaza volt az alkalmazottnak, hogy ez a konkrét termék még bőven jó lett volna.
2016. júl. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, akkor sem, ha olyan termék, amiről tudjuk, hogy bizonyára semmi baja. Okoskáknak a leakciózást a lejárat előtt kéne megcselekedniük, jobb helyeken ez megy.
2016. júl. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyant megtehet, hogy a szavatossági ideje, eltarthatósága néhány napon belül lejár. Akkor is, ha azt a valamit lejáraton belül nehéz felhasználni.

Mondjuk egy ötven kilós zsákban lévő fűszerpaprika két nap múlva lejár. Te akkor sem használsz el belőle többet egy negyed kilónál, ha az egész utcának te főzöl. De eladhatja.

A lejártból viszont egy molekulányit sem.

2016. júl. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már lejárt nem árulhatja még akciozva sem,viszont ha csak 2 nap mulva jár le akkor leakciozhatja .
2016. júl. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Endr 72 ***** válasza:
51%
Nem szabad..De attól megvehetted volna...
2016. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!