Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi történik az áruházakban,...

Mi történik az áruházakban, pékségekben el nem adott, megmaradt (pék) süteményekkel?

Figyelt kérdés

Mi történik az áruházakban, pékségekben el nem adott, megmaradt (pék)süteményekkel?


Nagyobb üzletláncokban, mint pl. a SPAR, ALDI rengeteg töltött pékáru marad meg, amik másnap/harmadnapra már nyilván nem eladhatók. Cukrászdákban pedig ugyanez a helyzet süteményekkel.


Nagyon örülnék, ha tudna ilyen helyeken dolgozó, illetékes személy hiteles választ adni.


Mindig kíváncsi voltam, hogy mi lesz a sorsuk. Remélem nem a szemétben kötnek ki.


kulcsszavak:

péksütemény, sütemény, pékáru, bolt, üzlet, áruház, SPAR, megmaradt, eladott, ALDI



2018. máj. 30. 01:38
1 2
 1/19 Saku14 ***** válasza:
100%
Nalunk , a raszoluroknak a gyermekjoleti kozpont ki szokta osztani, egy ismerosom mondta , meg az alban peksegekbe szokott lenni az , hogy zaras ido elott ha mesz kapsz egy szatyor pekarut egy ezresert
2018. máj. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A péksüteményesboltok zárás előtt akciót szoktak tartani és rendszerint ilyenkor kifosztják őket.


Amikor üzemi konyhán dolgoztam, nálunk a már fel nem használható zsemléket a munkahelyi ebédhez osztották szét.


A nagy boltoknál nem tudom mi a gyakorlat.

2018. máj. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt a piacon zsákokban árulják a száraz pékárút, hogy milyen úton kerül ide, azt nem tudom.
2018. máj. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Nagyobb áruházakban is (pl auchan) zárás előtt egy-két órával 1+1-es akcióban árulnak, ilyenkor szatyorszám viszik a péksütiket, de több kisebb pékségben is bevett gyakorlat.

Cukrászdákban úgy tudom, inkább az újrafeldolgozás játszik: ami ma sachertorta, az holnap somlói, holnapután kókuszgolyó, vagy valami ilyesmi.

2018. máj. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ledarálják zsemlemorzsának.
2018. máj. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Az esetek jó részében a kukában végzi

Támogassátok a magyar élelmiszerbankot , akkor kevesbb fogja ott végezni


[link]

2018. máj. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A Lidlben megmaradt pékáru megy a biomassza-erômûbe.
2018. máj. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
A kis Tescoban kidobják (napi 100-150 kenyér/péksüti). Állítólag a hiperekbe jár valaki zárás előtt összegyűjteni és elviszik rászorulóknak.
2018. máj. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
A nagyobb Tescokból elviszik a megmaradt pékárut gyermekotthonokba.
2018. máj. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
96%

Szia/Sziasztok!


Mikor cukrászdában dolgoztam, a sütemények sorsa az volt,hogy vezetni kellett róluk egy naplót,hogy mikor érkezett, hányadik napja van itt. Típustól függően az érkezés után 2-3 napig még ki volt téve, de a vevőknek csak jófejség alapján mondtam el, hogy igen, ez tegnapi v tegnap előtti, amúgy nem lehetett volna. (Inkább vegyen szerintem egy aznapit, minthogy ott legyen rosszul a több napos romlott áru miatt, szerintem...)Árukat nem csökkentették, és ha nem vették meg, ment a disznók elé (a főnök vitte el nekik).


Hogy jó példát is említsek, Budapesten a nyugatitól nem messze, a westenddel szemben, van egy eszméletlenül jó cukrászda, ahová minden nap új árut visznek, és a nap végén fillérekért kapod meg a legfinomabb, legkülönbözőbb süteményeket. Ja, és nem kis adag, nagyon nagyok a szeletek(kockák).


Ilyen 'bedolgozás' nevezetű dolgot viszont soha nem hallottam és nem gondolom,hogy bárki ezt csinálja. A sütemények ma már alapporból készülnek, amik az egyéb nyers alapanyagokat is helyettesítik(pl tojás). Éppen ezért a romlott sütemény fogalma igazából nem létezik, de száraz, ízetlen lehet a több napi állás után, én meg azt soha sem szerettem kiadni.


Remélem hasznos volt!

2018. máj. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!