Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Csak engem huz fel hogy 6-an...

Csak engem huz fel hogy 6-an inzultalnak a tescoban adakozassal mire vegig erek a bolton? Ha annyira adakozni akarnak adjak oda a beveteluk egy szazalekat tobbre mennenek vele.

Figyelt kérdés
2018. dec. 7. 16:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok.

Az hogy bent az arcomba a tolják a papírt meg mindent meg elállják az utam hogy hallgassam meg őket az inzultálás. Egy ilyen multinak van annyi bevétele hogy nem halna bele az adakozásba. Nekem meg csak a fogorvosra és a sulira elmegy több százezer ft mostanában. Nincs még arra is keretem hogy szétosztogassam úgy hogy ki tudja ki kapja végül meg.

Aztán ha nem lenne elég még amikor megyek ki a boltból is jönnek a bevásárlókocsival hogy adjak valamit abból amit vettem.


Komolyan nagyon nyomasztó ez és kellemetlen is mert nemet kell mondani.

A másik kedvencem meg az auchan parfűmös kis csajok a pancsolt csak náluk kapható átveréseikkel.

2018. dec. 7. 18:34
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én se bírom az ilyet...
2018. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom mi ezzel a baj:

- a multi azt hiszi jó fényben tűnik fel ha szervez adakozást

- az emberek (elvileg) szívesebben mennek olyan helyre ahol tudják hogy a tulajdonos adakozik.

A bökkenő ott van, hogy a "megfejem az embereket hogy adjanak" nem adakozás. Csak apezt a sok birka nem látja át.

Nagyon undorító a részükről, ha adakozni akarok tuti nem ilyen helyen teszem.

2018. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
94%

Szerintem az adakozás, adományozás lényege az, hogy önkéntes, tehát önként és saját elhatározásodból, szívből adod nem pedig erőszak által, hiszen az már rablás....


Szép dolog az adománygyűjtés a rászorulóknak, de sokkal elegánsabb lenne, ha nem támadnák le a vásárlókat, hanem csak kitelepülnének, hogy aztán aki akar és aki megteheti, az ÖNKÉNT odamenjen hozzájuk és adakozzon, ha akar!


De ez az erőszakos forma inkább taszító és ráadásul a legtöbb magyar család nem is engedheti meg magának az adakozást, mert a többség minimálbért keres és pláne így ünnepek előtt azért engedtessék már meg némi önzőség, hogy először a saját szeretteinken segítsünk közvetlenül - nyilván mindenkinek akad rászoruló hozzátartozója a rokonságban, akinek meg nem, és megteheti, az úgyis maga fog adni, de még az sem, ha így zaklatással kierőszakolják tőle, mert kissé rossz szájíz marad utána.


És igen, az áruház simán felajánlhatná a bevétele x százalékát, de persze megint a kisemberekről akarnak még egy bőrt lehúzni avagy leerőszakolni....


Engem nem húz fel, csak elszomorít meg még én érzem kellemetlenül magam, ha nem adok - de ilyen erőszakos esetben már csak azért se!


Sokszor előfordult már, hogy utcán adtam a hajléktalanoknak hol pénzt, hol élelmiszert, de ott megnyugtató volt a tudat, hogy közvetlenül a rászorulónak segíthettem vele és még jól is esett, de amikor így erőszakosan nyomulva leszólítanak a jól öltözött figurák és beteg gyerekek meg ilyen-olyan ismeretlen alapítványok számára gyűjtenek pénzt, valahogy nem vagyok biztos abban, hogy az 100%-ig odakerül, ahová szánom, szóval akár csalók is lehetnek - én nem bízom bennük és nem tetszik nekem ez a leszólítgatás úton-útfélen!

2018. dec. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%
Én ugyanolyan nyugodtan hajtom el őket, mint a részeg félcsöveseket az aluljáróban, a koldulás minden formáját elutasítom. Egy percig sincs bűntudatom, hogy nem osztok meg senki idegennel semmit, nem vállalhatok felelősséget mások életéért. Az meg különösen alantas dolog, hogy rossz érzést akarnak az emberben kelteni, amiért merészelt a fizetéséből ennivalót venni magának. Szemrebbenés nélkül mondom bele az arcokba, hogy nem, nem adok.
2018. dec. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
100%
Zavaró, az tény...
2018. dec. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
80%
ezért van nálam mindig fülhallgató. megy a zene, azt se hallom mit mondanak, nem is érdekel, szóval csak rájuk nézek mikor látom hogy nekem pofáznak, aztán megyek tovább. ennyi.
2018. dec. 8. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
én idáig csak 1x látam ezeket az adomány gyüjtöket mostanába tescoban én elmentem melletük szó nélkül.
2018. dec. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig biztos működött a dolog, azért csinálták: így több ember adakozott tényleg, mert személyesen érezték megszólítva magukat, stb. De ezekből a válaszokból is látszik, hogy egyre inkább kontraproduktív a dolog, mert még annak a kedvét is elveszik így az adományozástól, aki pedig amúgy szívesen adna.
2018. dec. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
79%

“És igen, az áruház simán felajánlhatná a bevétele x százalékát, de persze megint a kisemberekről akarnak még egy bőrt lehúzni avagy leerőszakolni....”


1. Vöröskeresztet és az Èlelmiszerbankot is csak szórólapozni láttam, nem viltak erőszakosak

2. Tesco minden menthető élelmiszert, ami már nem eladható az Élelmiszerbanknak adja ill. adná, ha annak lenne elég kapacítása, pénze (benzin), raktárhelye és önkéntese

I

2018. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!