Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Normális, ha nem jövünk ki...

Normális, ha nem jövünk ki ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

Németországban élünk. Ketten vagyunk (két felnőtt), a párom pedig nem hajlandó havi 300€-nál többet élelmiszerre szánni.

Persze már a hó közepén elfogy a keret, és vita van, ha az én bankkártyámról pótlom ki.

Nem tudok már kevesebbet enni, mindenen spórolok, amin csak lehet.

Ebbe bele kell férnie az összes élelmiszernek és minden háztartással kapcsolatos kiadásnak (tehát tisztítószereknek és WC papírnak is).

Az ő ételén nem spórolhatok, olcsó ételeket (pl levesek) nem eszik meg, minden nap hús kell legyen. Amiből többnyire én nem eszek, mert nekem már nem jut.


2019. márc. 7. 17:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Átlag felett keres, de ezen felül minden fillért félretesz.
2019. márc. 7. 17:49
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Nyomd a kezébe a bevásárló listát, és magyarázd el a párodnak, hogy ezután csak akkor főzöl, ha hazaviszi a hozzávalókat. Szerintem nincs tisztában az árakkal.
2019. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondold át, hogy tényleg egy olyan emberrel akarod e leélni az életed, aki megszabja neked, hogy a saját pénzedet mire költheted és mennyit ehetsz...

Neked kell vásárolni, főzni, de éhezned kell, mert őfelsége nem hajlandó adni neked az ételből, magadnak pedig nem vehetsz.

Ráadásul még ahhoz is hülye, hogy kiszámolja, mi mennyibe kerül egy háztartásban...

Komolyan, de tényleg, KOMOLYAN egy ilyen undorító emberrel akarsz együtt élni?

2019. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
el sem hinnétek hány hasonló eset van belföldön is hogy a pasi meg akarja szabni mennyit költhet a nő étkezésre. meglepődne ha elé kerülne a zsíros kenyér hogy bocs szívem, erre futotta. rögtön átértékelné. átlagon felüli fizuval főleg ne akarja megmondani mennyiből jön ki egy étkezés
2019. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Elöször is, nem élnék egy ilyen emberrel

Másodszor, mi is külföldön lakunk, mi se køltünk 300nál többet. De!! Én ha szeretnék egy étteremben egy bécsi szeletet, vagy akármit, a férjem ezt megengedi, söt pénzt is ad rá, vagy kettesben megyünk el valahová. Általában AZ ö pénzéböl élünk, ha valamit ki Kell egészíteni, akkor AZ enyémböl, de így is tudunk spórolni, félretenni úgy, hogy csak vészhelyzetben nyúlunk AZ én pénzemhez, de nekem akkorsem Kell a férjem cselédjének lennem, vagy valamit nélkülöznöm.

Van gyereketek?

2019. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Küldd el őt vásárolni, írj neki listát. Majd ha megveszi esetlegesen a gagyibb cuccokat, meg a rosszabb húst, meglátja.


Ha gyereketek lesz, várandós leszel, az ilyen akkor is ezt fogja csinálni.

2019. márc. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Ausztriában dolgozom, kapok enni szállást, mondjuk nagyon ritkán eszek bent a munkahelyemen. Viszont így is elmegy 400 Euró simán csak kajára és egyedül vagyok. Ebben az összegben nincs benne az egyéb dolgok.
2019. márc. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!