Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem jövünk ki a...

Egyszerűen nem jövünk ki a pénzből mióta a gyedet kapom, más is van így?

Figyelt kérdés

A tgyást be tudtam osztani, mert ugye az annyi mint a fizum volt, meg még a családi is rájött, de 2 hónapja kapom a gyedet, ami 62ezer ft, és totál csúszunk elfele....:-(((

Tudom, hogy kéne spórolni, de már nem tudom miből faraghatnánk le, pedig biztos lehetne, csak eddig nem voltunk rászorulva. Mióta megszületett a kiscsajunk, csak neki vásárolunk, magunknak egy szál polót se vettünk, csak a kaját...

Nem várok megoldást, már mindent megigényeltünk amit lehetett, inkább kiváncsi vagyok, hogy Ti hogy vagytok?


2011. márc. 30. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Én már 3,5 éve itthon vagyok: táppénz, tgyás, gyed, tgyás, gyed. Ilyenkor a tgyás is kb. annyi, mint a gyed, én ugyan max. gyedet kapok, de így is nehéz. Hónapról-hónapra hozzá kell nyúlni a megtakarított pénzünkhöz. Még jó, hogy van mihez nyúlni, akinek még az sincs????
2011. márc. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyem sz.r világban élünk! Én nagyon szeretnék második babát,de pont ezért nem merünk belevágni. Hitelünk is van a házra,ami 90ezer ft, amit kapnék 60ezret(gyed) az sajna kevés lenne még a hitelre is.
2011. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Apa fizetése nem segít ki?

Nekem is kevés lenne a gyed-em, ha apa nem keresne.

Mi a gyed-ből fizetjük a lakást (albérlet)+ rezsit, de van hogy már az sem jön ki belőle, apa fizetéséből ki kell pótolni. És akkor hol van még a havi kaja, pelenka, ruházkodás stb.

Szóval, ha egyedül vagy, akkor persze, hogy nem elég a gyed. Ebből nem lehet megélni.

2011. márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát a férjem 100at keres, és lakás+kocsihitelünk van, egyszerűen nem elég...:-(

Ha nincs a férjemnek +munkája, márpedig most 2 hónapja semmi "fusi" nem jön be, akkor bajban vagyunk...márpedig mostmár bajban vagyunk...:-(


Még jó, hogy pelusból meg ruciból a kis csicsókánknak:-) bespejzoltunk...Tejcsim majdnem elég, így tápot nem nagyon kell venni hál istennek, de még az is van bőven itthon...

Kétségbeejtő azt érezni, hogy mi lenne, ha ezek nem lennének itthon...még sosem éreztem ilyet...:'-(

2011. márc. 30. 10:13
 5/12 anonim ***** válasza:
4-én kapok pénzt, addig van 500 forintunk. Még jó, hogy a kisfiunknak megvan mindene. Ez a hónap sajnos így sikerült.
2011. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedul. :( Nekunk is lakashitel, szamlak, 2 kocsink van (ezeken nincs hitel szerencsere de kell a ketto mert mindketten dolgozunk es a gyerkoct hozni vinni kell a bolcsibe + beerni a munkaba), kaja, dolgok a babanak... Amig otthon voltam addig szo szerint semmit nem tudtunk venni magunknak. A megtakaritott penzunk elfogyott es a vegen mar minuszba is lementunk. :( En ezert is jottem vissza dolgozni (14 honapos lesz a kisfiam), szivem szerint meg maradtam volna otthon. Most kezdunk rendbeallni, hogy van 2 normalis fizetes. De persze a minuszokat vissza kell rakni, ugyhogy meg egy idobe beletelik amig ismet anyagilag rendbe jovunk. Par honapig meg biztosan nem veszunk magunknak ruhat es semmi mast. :( Szerintem rengetegen vannak hasonlo gondokkal sajnos.
2011. márc. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Na, ezért nem fogok én szülni... :S
2011. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12:07-es vagyok. Ja, es mi kulfoldon elunk ugyhogy itt sincs kolbaszbol a kerites, ugyhogy nem a jo otthonnal van a gond hanem tenleg a vilag szar. :(
2011. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

12.08-nak:


Figyu, ne gondolj erre, lehet amúgy se lenne pénzünk, ki tudja.

Én nem arra akarom helyezni a hangsúlyt, hogy a gyerek miatt nincs, hanem hogy ilyen gáz a helyzet.


Hidd el még 1 pillanatra se bántam meg, akárhogy is lesz, mert ennél csodálatosabb dolog nincs a földön.


MIÓTA SZEGÉNYEK LETTÜNK(babó születése), AZÓTA VAGYUNK A LEGGAZDAGABBAK(őáltala)!!!

Hihetetlen boldogság, nem is tudom eddig minek éltem!!!

2011. márc. 30. 12:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi is mindig mínuszba megyünk, persze a következő fizuból töltődik a számla, de ha nem lenne megtakarított pénzünk, akkor egyik hónapról a másikra élnénk. És nem is kevésből pedig, mert én max gyedet kapok, a párom meg jó fizetést, és ha mindent levonunk (rezsi, hitelek, stb) akkor 150-180 ezer marad egy hónapra kajára, gyerkőcre, ruházkodásra meg mindenre. És még ez sem elég, pedig nem vagyok egy költekezős típus, már nagyon-nagyon rég óta úgy vásárolok, hogy 2-szer átgondolom, hogy kell e ez nekem, vagy nélküle is megvoltam eddig. Édességeket is vennék dögivel, de fogom vissza magam. Ruhákat magunknak nagyon keveset vettem 2 év alatt, pár pólót, hogy ne a terhes felsőimbe járjak. Nem vagyunk egy shoppingolós család, és mégsem elég ez a pénz. Vagyis elég, csak nem tudunk belőle félretenni. Mindig van valami, mindegyik hónapban valami nagyobb kiadás: pl. szemüveg 30.000 és az olcsóbbik fajta, nőgyogyi vizsgálat: 10.000 ha mégegyszer kell menni, megint. Gyerkőc cipője (ami eddig nem volt kiadás) 10.000... és röpködnek minden hónapban ezek a 10-esek, amiket nem tervez be az ember, de meg kell venni. Nincs olyan, hogy ezen spórolunk..... Spórolni máson szoktam: mosódiót használok mosószer és öblítő helyett. takarítani ecetes vízzel stb... pedig mennyivel kényelmesebb lenne egy nagybevásárlás a dm-ben tisztítószerekből.... de már a körny. véd és magunk egészsége miatt sem teszem...
2011. márc. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!