Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A csirkepörkölt meddig áll el...

A csirkepörkölt meddig áll el a hűtőben főzéstől számítva?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, kb. 3 napig áll ell a főzéstől kezdve. Ha lefagyasztják közvetlen a főzés után, akkor jó lehet még 4-5 nap múlva?

Köszönöm a válaszokat előre is.


2019. júl. 13. 09:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha fagyasztva van, akkor még 2 hónapig is jó
2019. júl. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen? Ez tapasztalat?
2019. júl. 13. 09:20
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

#2

Mit gondolsz, mire találták fel a fagyasztókat?

Ha a nyers hús eláll benne hónapokig, akkora főtt étel pláne.

2019. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
fagyasztva hónapokig..
2019. júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Fagyasztás nélkül 3 nap hűtőben kb. Fagyasztva sokáig.
2019. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, 3-4 napig simán eláll, de azt írod:

"Ha lefagyasztják közvetlen a főzés után,"


No itt azért nagyon kell vigyázni, ugyanis közvetlen főzés után még meleg az étel, így sem a hűtőbe, se a fagyasztóba nem szabad tenni, azonnal, ugyanis azáltal, hogy melegen teszed be, képes megromlani. Meg kell várni, míg kihűl és csak akkor betenni.

2019. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Persze, én sem úgy gondoltam hogy forrón berakom a fagyasztóládába, hanem mondjuk a délben elkészült étel kihűlését megvárva, a kora esti órákban pl. egy jénai tálban lefagyasztom.

Azt viszont nem gondoltam volna, hogy hónapokig eláll.


Mi a helyzet akkor, ha be van habarva?

2019. júl. 13. 12:07
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Jénaiban ne fagyassz semmit.
2019. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Fagyasztva akkor is sokáig eláll - bár itt a kihűlés alatti idő lehet kockázatos, nagy melegben már azért a tejföl - ha azzal habartad - könnyebben, gyorsabban romlik.

Ha a mostani hőmérsékletet nézzük, akkor simán jók habarással is a fent megadott idők: hűtő 3-4 nap, fagyasztó akár 2-3 hónap is.

2019. júl. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a kádba eresztek hideg vizet és abban hűtöm az ételeket amit le akarok hűteni.

Persze csak annyit, hogy ne süllyedjen el a kaja és a vizet időnként cserélem. Rendszerint egy félóra-óra elegendő.

2019. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!