Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirkepörkölt készítése?

Csirkepörkölt készítése?

Figyelt kérdés

Pörköltet készítettem már, disznóhúsból. Csirkecomb van itthon, így paprikáscsirke jellegű tejfölös pörköltre gondoltam...

Viszont az általam ismert recept úgy kezdődik, hogy megdinsztelni a hagymát, aztán párolni a húst. Na most, csirkemellel nem lenne gond, azt kockázva párolom fehéredésig és kész. Na de, a csirkecomb hogy viselkedik ilyen esetben? Eleve sokkal nagyobb, egyben van (csak felsőcomb, nyilván nem egész :D), ezzel mi a dolog menete? Simán kavargatom egy darabig az olajos hagymán és kész? Na de meddig?


(Maga a recept finom, amit ismerek, szóval azzal nincs gond, csak a hús párolás/dinsztelés bizonytalanított el. Mert nyilván azért valameddig kell ezt is, mielőtt felengedem vízzel...)



2018. aug. 3. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
2018. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor mégegyszer, bár leírtam fent is: NEM receptet keresek, a receptem bevált. A hús viselkedésére vagyok kíváncsi.
2018. aug. 3. 16:25
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Milyen viselkedésére?

Elszaladni nem fog, hiába van combja.

2018. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha elolvasod a kérdést, akkor tudod, mire keresem a választ.

Ennyire azért nem bonyolult...

Mindegy, nekiállok, majd lesz valami.

2018. aug. 3. 16:32
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Nem, nem igazán derül ki, hogy mire vagy-e kíváncsi.

Hogy meddig kell kavargatni az olajos hagymán a combot? Tényleg?

2018. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk szerintem alapból nem sima hagymás zsiradékon kell felpuhítani a húst, hanem pörkölt alapon, (tehát paprikás hagymás zsíron, ettől -is- pörkölt, utólag belerakva kicsit legós érzés...)


ettől eltekintve igen, szokásos módon, szakaszos párolással kell készre párolni. Tehát nagyon rövid lében, nem baj, ha néha jól lepirul, ilyen kor utána öntesz egy kis vizet, vagy sótlan alaplevet.


Hogy meddig? Amíg fel nem puhul, és ezt sok dolog befolyásolja.

Alapból, mekkora a comb, tehát mikor éri el a maghőmérséklet a párolási hőt.

Ezt úgy is szokás meggyorsítani, hogy alapból úgy teszed a combokat a pöri alapba, hogy a csontnál hosszában bevágod, kicsit félretolod, ha nem is "nyitod ki" teljesen, akkor is nagyobb felületen éri a hő a húst.

De amúgy simán egészben is beledobhatod, így azért biztonságosabb, mert nehezebben fő szét.


Ha egyben teszed oda, bevagdosás nélkül, egy félórás párolást adhatsz neki első körben, aztán teszt!

Ez a lényege az ilyen nagyobb darab húsoknak, erre nincs bevált recept, meg tuti megmondó ember...

Ezt meg kell nézni, mit csinál. Vegyél ki egy darabot egy tányérra, fektess ebbe energiát, szépen vágd be a csont mellett, ha láthatóan nyers, kicsit "véres" , akkor mér adj neki 10 percet.


Ha már nem pirosas, de talán még enyhén "gumis" akkor jó!

És ezen a ponton vissza is lehet kanyarodni a maghőmérséklethez, meg a szétfövéshez!

Mert ha addig főzöd, amíg teljesen puha nem lesz, akkor ha lezárod, az még tartja a meleget elég sokáig, és tekintve, hogy egy gyenge húsról beszélünk, mennyiségtől, és a hűlés ütemétől függően, az még minimum negyed óráig szép lassan puhulgat magában!


Pláne, ha még egy tejfölös habarással is töltöd az időt, akkor ezt mindenképpen kalkuláld bele!

Véres azért ne legyen a befejezésnél, de picit rágós, gumis, általában nem probléma, mire kihűl, majdhogy nem tétesős lesz!

2018. aug. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó, végre valaki!

Igazából az elejére voltam kíváncsi, mielőtt először felöntöm vízzel, arra a részre. És igen, tudom, hogy eredetileg pörköltalapon kéne... pirítani? párolni? ez mindegy is - de béna kezdő szakács vagyok, és mindig parázom, hogy leégetem a pirospaprikát, azt meg nem kéne. :-)

Még mikor először főztem pörköltet, akkor találtam olyan receptet, ahol a hús megpárolása után megy bele a pirospaprika meg a többi fűszer, és utána meg rögtön fel is öntöm a pici vízzel, hogy főjön-párolódjon-puhuljon a hús, és ez nekem nagyon bejött.


Szóval ezért van csak hagymám, nem pörköltalapom. Csak nem tudom, hogy ez is kifehéredik e például, mint a csirkemell vagy a disznóhús? Te a pirulást írtad, akkor erre figyelek oda, hogyha pirulni kezd, akkor menjen rá a víz először, ha jól értettem.

2018. aug. 3. 17:11
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Pont ma csináltam, és csak combból.
2018. aug. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Én csak felsőcombból csinálom. Lecsós alap, benne kis erős zöld paprika is. Kevés vörösbor bele, de inkább a saját levében főzöm.
2018. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Azt hozzá teszem én nem pörkölt paprikás alapon csinálom. Olaj, hagyma és rápakolom a combokat, aztán jön a többi.
2018. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!