Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az édesség igazi ételnek (pl...

Monteveres kérdése:

Az édesség igazi ételnek (pl csirkepörkölt) számít-e?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel azon vitatkoztunk hogy az édesség az igazi kajának számit vagy csak egy ilyen kis energiabomba.

(Ne kérdezzétek nincs életünk...)



2019. febr. 6. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az "édesség" desszert néven szokott szterepelni a menüben, azaz étel, de nem "csirkepörkölt" :)


Olyan meg nincs, hogy "igazi" étel, minden, amit megeszel, étel, és nincs köztük különbség.


A "kis energiabomba" meg a legjobb út az elhízás felé, ezért nem igazán javasolt gyakran fogyasztani.

2019. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szàmomra nem.

Én főzök szinte mindennap, nekem azok számítanak igazi ételnek, pl karfiolleves, sült húsok, tésztafélék, rakott dolgok stb, a kislànyom sem, pàrom se édességimàdó, én meg plàne nem, így szàmunkra az csak desszert ha van.

2019. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
A csirkepörkölt nem édesség. :D
2019. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
De mi az, hogy "nincs életünk"?
2019. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartalmas leves van ebédre, ahhoz jöhet rizskoch, rakott/diós, lekváros/, sült csuszatészta, palacsinta...én ezeket nem desszertnek veszem, hanem második fogásnak.A mennyiség a lényeg, s akkor nem lesz energiabomba.
2019. febr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Desszert és desszert között is van különbség.


Ezenkívül olyan éles határ, hogy mi "igazi" étel, meg mi nem, nincs, illetve elég nagy átfedések vannak.


Pl van egy olyan kategória, hogy éttermi meleg tészták, ezek nem tipikus cukrász termékek, hanem pl aranygaluska, farsangi fánk, palacsinták, ilyesmi.


Ezek közt is vannak átfedések, hogy egy ételsorban hol foglalnak helyet, pl mondjuk egy lekváros palacsinta inkább csak desszert, mert 2 db kis palacsinta, egy kis lekvárral, az nem túl sok.

Viszont egy adag gazdagabban mért gundelpalacsinta, vagy egy barackos túrós palacsinta vaníliasodóval, vagy egy emberesebb adag meggyes mákos rétes, simán lehet önálló befejező fogás egy tartalmas, húsos leves után,

pl egy gulyásleves, palócleves, halászlé után.


A lényeg, hogy egészséges esetben azt kell nézni, hogy a teljes étkezés, az ételsor, az viszonylag kiegészítse egymást. Ha ez megvan, akkor betölthet "igazi étel" funkciót egy éttermi meleg tészta.


Ha édesség alatt inkább cukrász terméket értesz, arra ez nem igazán jellemző. Egy islert, vagy rigójancsit, vagy dobostorta szeletet , nem lehet főételként berakni egy menüsorba.


Annak, aki sose evett ilyet, és nem ismeri a kultúránkat, szokásainkat, lehet, hogy belefér, de a magyar étkezési kultúrába ezek a tipikus cukrásztermékek vagy menüsor végén szereplő desszertként, vagy önálló édességként elfogadottak.

2019. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A császármorzsa igen, a gumicukor nem.

A madártej igen, a téli fagyi nem.

A rántott mars igen, a nem rántott mars nem.

2019. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Most összezavarodtam, mi van a rántott marssal!
2019. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az édesség nem számít csirkepörköltnek.
2019. febr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

T. 8. válaszoló!


Próbáld ki! Mars csoki rántva, vagy Bounty.


Én is érdekesnek találtam az ötletet, aztán meg igen finomnak.

2019. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!