Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Méz, lekvár vagy mogyorókrém...

Méz, lekvár vagy mogyorókrém a finomabb?

Figyelt kérdés
Mivel eszed? Kenyérrel, magára. ?
2019. júl. 27. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lekvár, édes dolgokkal eszem pl kalács, piskóta, palacsinta. A mogyorókrém nekem már túl ragacsos, édes, a mézet pedig alapból nem szeretem.
2019. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül a mogyorókrémet szeretem a legjobban. Palacsintába töltve, vagy kenyérre kenve szoktam enni.
2019. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 qkker1 ***** válasza:
100%
Mézet, mogyorókrémet nem szeretem, lekvár kenyérrel, palacsintába, grízes tésztára.
2019. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiket szeretem ,de inkább házi lekvár és méz .
2019. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lekvart nem szeretem, a mezet vajas kenyerrel, a mogyorokremet toltelekekben szeretem legjobban.
2019. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lekvár; abból is a barack, szamóca és áfonya elsősorban.

Ezek közül mindhárom mehet palacsintába (az áfonyás verziónál esetleg vanília sodóval megbolondítva). A szamóca lekvár pedig az amcsi mogyoróvajas-pirítós szeletre kenve reggeli gyanánt egy pohár tejjel is No. 1 nálam. 🙂


A mézből a lépes akácmézet imádom a legjobban (jobb, mint a sziruppal töltött rágógumit rágcsálni).


Ezek nálam az örök favoritok.


A mogyorókrém - gondolom itt a Nutellás csokis krémre gondolunk - nekem túl tömény és nagyon édes.

Az olajos magvaknál nekem nem jön be a túl édes íz, ezért én azt találtam ki, hogy mogyoróvajjal összekeverem (a mogyoróvaj enyhén sós-semleges íze ellensúlyozza a mogyorókrém nagyon édes ízét) és ezt a keveréket a palacsintámba tettem.

Az eredmény valami hihetetlen ízorgia lett számomra, ugyanakkor annyira tömény és laktató is egyúttal, hogy 1 db ilyen krémmel megkent palacsinta bőven elég volt nekem.


Az a baj, hogy a fent felsorolt verziók közül amiket kipróbáltam, mindegyiket egyformán szeretem, ezért nem tudnám megmondani hogy tényleg melyik a kedvencem (talán a valódi, erdei szamócából készült házi készítésű lekvár - de ez nekem olyan, mint másnak a kaviár).

2019. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Midhármat szeretem, de ha sorrend kell, akkor a mediterrán viragméz a kedvenc, utána az eperlekvár és a házi baracklekvár, végül a Nutella vagy a Milky-Way mogyorókrémek.
2020. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!