Élelmiszer - Gyakori kérdések
Keresés ételek, italok - élelmiszerek témában
Talált kulcsszavak:
Talált kérdések:
Azon kívül hogy a nosztalgia jobban ívelt és 55 forinttal drágább. Tegnap kíváncsiságból vettem mindkettőt, de hogy ízben semmi különbséget nem éreztem. Ez is nagy scam meg parasztvakítás.
Ha vásároltál már külföldön multicég által gyártott élelmiszert, akkor biztosan tudod, hogy miről beszélek. Szóval az ilyen termékeknél Európán belül valamilyen szempontrendszer alapján meghatározott országcsoportonként eltérő egy kicsit az ízesítés, a termékek...
A nyugati országokba kerül a legjobb minőségű magyar élelmiszer, nálunk itthon pedig marad az egyébként szintén jó, de alacsonyabb minőségű, kevésbé jó összetételű. A kérdésem az, hogy ezt miért hagyják? A másodosztályú magyar élelmiszert nem lehetne külföldre...
Vagy csak azért írták rá hogy eladhassák külön engedély nélkül? Húsvéti mézeskalácsok voltak ott pl.
Sötét helyen tárolva, spájzban például.
Persze, vannak még mindig dráguló dolgok, de nagyon sok dolog olcsobb lett. A sertéshúsnak, pl. comb, lapocka, tarja, már 1500-1700 között kilója, holott azelőtt kétezer felett is volt. Most jártam Lidl-ben, 425 volt 1 kg tészta, ami tavaly még 600 ft.
Apám azt mondta, hogy egy igazi férfi csülköt, és pacalt eszik, a nők esznek csirkét.
Most olyanokra gondolok , amik kicsi helyet foglalnak, és relatíve drágák. Mondjuk olyan üzletről lévén szó, ami nem árul szárított sáfrányt, se szarvasgombát, sem fekete kaviárt. Mondjuk egy Penny
Mert itthon észrevettem már hogy a pékáruk silányak sótlanok, a konzervek szintúgy, a mirelitek tele vannak adalékanyagokkal, a csirkemell vízizű felfújt, a tojás néha színtelen, sok dologból kihagyják a cukrot is, az üdítők utóizűek.
És ha már tesznek, akkor szorbinsav (kálium-szorbát) helyett miért nem inkább propionsavat?
Olyan helyzet adódott, hogy el fogok utazni, és vízforralót, mikrót tudunk majd használni, de mást nagyon nem. Ezért lenne a kérdésem, hogy vannak-e olyan készételek, amelyek nem igényelnek hűtést, elég a mikróban megmelegíteni, és nem babkonzerv vagy instant leves....
Hát ez nagyon hülye kérdés valószínűleg.. Nézzétek el, kezdő felnőtt vagyok:,) Ha esetleg az lenne a válasz, hogy bármelyikben, akkor segítsetek mi körül keressem légyszi. Előre is köszönöm
Pusztán elméleti kérdés.
Sajnos elvesztettem a munkám, mivel egy ovis kisgyerekem van, így nem valószínű, hogy hamar találok új melót, egy faluban élünk. Most kapok 3 hónap munkanélkülit még, az se sok, de utána ugye semmit ha nem találok 3 hónap alatt valamit. Szóval lehet csak a férjem...
Vizsgálják ilyen szempontból a bolti és minden egyéb élelmiszereket a hatóságok? Melyik a károsabb az emberi szervezetre nézvést, a mikroműanyagok, vagy a gyógy- és vegyszer maradványok?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




