Kenyér - Gyakori kérdések

Keresés ételek, italok - élelmiszerek témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Hova tűnt a Lidl sajátmárkás Milbona sajtkrém?

Sziasztok! Nagyjából másfél hónapja nem találok a Lidl üzletekben kedvenc sajtkrémemből, a 200g-os Milbona Cheese Spread Light (-80% zsír) termékből. Tudja valaki, hogy ez a cikk teljesen megszűnt, átalakult vagy esetleg beszállói nehézségek miatt “csupán” ideiglenesen nem érhető el?

3
Más is észrevette hogy nincs a boltokban normális kenyér, zsömle, kifli?

Bemegyek bármilyen élelmiszerboltba, hipermarketbe és csak félig megsütött gagyi kenyerek és gyorsfagyasztott zsömlék kiflik vannak. Ami meg van inkább kalácsra emlékeztet, édeskés íze van. Nagyon nem látok a boltokban jó minőségű kenyeret. Miért van ez?

11
Mi miatt nem sülhetett meg a kenyér a kenyérsütőgépben?

Tegnap vettem egy kenyérsütőgépet Dyras BM-8111 típust. Nem vagyok nem sütő ez tény(férfi).Chatgp alapján álltam neki,de darabos a tészta,40 perc múlva le is jár a 3 órás program,de látszik rajta totál nyers. Menet közbe pár evőkanál langyos vizet adtam hozzá,de nem...

12
Van itt még olyan, aki annak idején normális kajákat evett?!

Ettél valaha zsíros kenyeret, cukros-vizeset, lekvárosat vaj nélkül? Aprítottál forralt tejbe kiflikarikákat reggelire, vacsorára? Ebédeltél már paprikás krumplit, kemény tarhonyát, főzeléket feltét nélkül sima zöldséges vagy tojásleves után? Tudod milyen héjában...

31
Amit kovászolt kenyérként árulnak, az más,mint a kovászos kenyér?

Mint a tejfölnél csinálják, megtévesztésül van egy csomó ilyen-olyan föl, az ember nem figyel, oszt szándékától eltérőn nem is tejfölt vett.

2
Mi a létező legolcsóbb reggeli?

Egy szelet zsíros kenyér?

7
A mai fiatalok miért étkeznek ennyire egészségtelenül?

Amikor mi voltunk fiatalok, még csak nem is volt hamburger meg pizza. Volt helyette nugátszelet, zsíros kenyér meg mindenféle bogyó, amit az erdőben meg az út szélén találtunk (nem is tudtuk, hogy mérgező-e vagy sem de azért megettük). S mégis boldog gyermekkorunk volt!

25
A teljeskiörlésű és a félbarna kenyérnek miért lesz másnap mállós állaga?

Eddig csak ezeknél tapasztaltam azt hogyha másnap szeletelni akarok belőle, akkor megy szét az oldala nagy darabban. Meg olyan mintha több napos lenne.

9
A mai fiatalok ismerik az olyan ételeket, mint a papsajt, zsíros deszka stb.?

Annak idején a gyerekek még vizes-cukros kenyeret ettek, a maiak már csak hamburgert esznek. Mi ennek az oka?

28
Találkoztatok már előrecsomagolt penészes kenyérrel aminek a lejárati dátuma kb 2 hónap volt még?

Egy márkánál ez rendszeres, a gyártóval is beszéltem többször is, kompenzáltak is, de most már ez se fog érdekelni, többet nem veszem. Nonszensz, hogy 2 hónap múlva jár le de penészes. Meg is írtam nekik. De azt nem értem, vagy mi futunk bele ebbe a problémába,...

15
Kenyér, krumpli, csak sós víz. Melyik a nyerő koviubi készítéshez?

Azt szeretem, ha nincs variáció, egy mód van, de az tuti.

9
Ez jó kenyér? Ezek az összetevői

Összetevők: Búzakenyérliszt (BL-80), Kovász (24%) (ivóvíz, búzakenyérliszt (BL-80), aktív, élő folyékony kovász (ivóvíz, organikus lisztek (rozsliszt, malátás búzaliszt), kovász baktérium, kovász élesztő, állománystabilizáló szer (xantán)), Víz, Burgonyás krém 14%...

17
3
Erdélyben hol tudnék pityókás kenyeret enni?

Állítólag azt mondják, hogy nagyon finom és nincsen párja, viszont kíváncsi vagyok, hogyan lehet hozzájutni egy ilyen csemegéhez.

10
Miért nem árulnak formázott (szögletes) kenyeret?

Rozskenyeret miért csak kis méretben (max 500g) lehet kapni?

10
Miért nem sütik meg jobban a kenyereket a pékek?

Értem én, hogy költségcsökkentés és egyéb baromságok, de miért kell ennyire kicentizni a dolgokat? Pont annyira sütik csak meg, hogy még éppen eladhatók is legyenek. Ezt leginkább a multiknál árultak esetében tapasztalom, de máshol sem jobb a helyzet. Mindig ez a fakó...

15
A vadkovászos teljes kiörlésű kenyér jó választás?

Milyen kenyeret ajánlotok, egy egészséges immunrendszer és szervezet fenntartásához? Azt olvastam, hogy az élesztős kenyerek nem a legjobbak, mert hamar felszívódik, és hogy a valódi kovásszal (és hozzá nem kevert élesztővel) készült alternatívák a jók! Ebből is van...

4
Annyi féle kenyér van, melyiket válasszam?

Finom is legyen, egészséges is és ne legyek éhes fél óra múlva utána. Kinek mi a kedvenc, mi vált be? Amihez nem kell spéci pékség,hogy csakis ott készül.

5
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!