Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mire cseréljem a zsemlét, ami...

Mire cseréljem a zsemlét, ami az étkezéseim 95%-a?

Figyelt kérdés
Napközben dolgozom, jó ha két zsemle megkenésére van időm, így zsemléből és felvágottból áll az egész napi étkezésem, az ebédet kivéve. A zsemléktől pedig hízok mint az állat, 1 kg-ra vagyok attól a súlytól, aminél megígértem magamnak, hogy teszek valamit, de ötletem nincs az étkezést illetően, ezért ettem eddig is a zsemlét. Főzni nem tudok.
2019. júl. 30. 15:50
 1/9 anonim válasza:
68%
Pufasztott rízsszelet.
2019. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Extrudált (abonett) kenyér. Én sokat fogytam töle.
2019. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Hűtő van? Ha igen, tarts nyers zöldségeket, és valamilyen mártogatós krémet, pl. sűrű paradicsom szószt vagy hummuszt. A krémet megveheted készen, a zöldségeket pedig néhány perc felvágni, és 2-3 napig frissek maradnak hűtőben. Szerintem ez sokkal változatosabban ehető és egészségesebb, mint az extrudált kenyér vagy rizsszelet.


Ha szereted a gyümölcsöket, vihetsz a munkába almát vagy banánt. Ezeket egyáltalán nem kell előkészíteni és a banán kifejezetten jól eltelít.


Vannak készen kapható zöldséges konzervek, pl. tonhallal keverve, vagy készre fűszerezve. Ezek nem olcsók és nem is a legegészségesebbek, de a változatosság kedvéért érdemes kipróbálni, ha már beleunnál a zöldségekbe.


Vannak nagyon gyorsan és egyszerűen elkészíthető ételek, amiket este megcsinálsz és magaddal viszel. Pl. fagyasztott zöldségkeverékek, főzésre kész köretek. Ezek mellé készíthetsz egyszerűbb, grillezett húst vagy halat.


Ma már a legtöbb városban lehet menüt rendelni a munkahelyre, és ebből is vannak kalóriaszegény verziók.

Sajnos minél olcsóbb egy megoldás, annál többet kell dolgoznod vele.

2019. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos az én válaszom abból fog állni, mi miért nem jó, ezért is vagyok még mindig a zsemlénél.

Az abonett kenyérnek szerintem baromi rossz íze van, nem bírom megenni. A hummusz szintén ez a kategória, egyszer vettem, hatalmas csalódás volt. Egyszer vettem zöldségkeveréket is, pohárban árulták némi szósszal, szintén nem jó emlékem vannak róla. Bár lehet, ha nem nyerset vettem volna, jobb lett volna.

A gyümölcsök többségét nem szeretem, az almát valamennyire igen, de nem tudok belőle annyit megenni, hogy ne éhezzek, mivel egy felet alig bírok leküzdeni, a másik meg megbarnul mire ismét rábeszélem magam. A banánt szeretem, de szintén éhes vagyok tőle.

Az anyaigak most úgy érzem másodlagosak, lehet, hogy rendelős móka lesz belőle, illetve keresek zöldséges tonhalat, meg valamilyen értelmesebb (kukorica?) konzerveket. Nem a legjobb, de már bőven jobb mint a zsemle.

Ha valakinek még van ötlete, szívesen olvasom, illetve köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. júl. 30. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Matekból erős vagy.
2019. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A disznó is kukoricát eszik, szoval3 képzelheted mennyire diétás. Miért nem csinálsz szendvicset, olyat, amkibe van sonka, sajt, tojás, zöldség? Igy fele annyi zsemle is elég lesz, mert laktató, és nem az üres szénhidrátot eszed
2019. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél teljes kiőrlésű tönköly kenyeret, vagy Graham kenyeret, amilyen vékonyra tudják olyanra vágasd fel és abból egyél 1-1 szelettel.

Vagy pur-pur kenyeret (vékonyra szeletelve!) a Lipótitól, magas a GI-e, így sokáig telít.

[link]

Én ezeket eszem fogyókúrázva, cukorbetegként.

Még kevésbé éhezel meg, ha a napi adagodat megpirítod.

2019. júl. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Én magam csinálom a zsemlét, szénhidrátcsökkentett lisztből.
2019. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Süss tortillát! Baromi finom és egészséges.
2019. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!