Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi történik a margarinnal, ha...

Mi történik a margarinnal, ha hűtés nélkül tároljuk?

Figyelt kérdés

Jó lenne, ha lenne margarin az irodában. Viszont a hűtőt egyáltalán nem használjuk. Csak emiatt bekapcsolni meg pazarlás lenne.

Csak néha megkennénk egy vajaskenyeret. Arra lekvárt tennénk, amit ugye már nem kell hűteni.


2019. szept. 3. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megolvad..
2019. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Hogy kennétek vajaskenyeret margarinból?

Bájdövéj a bontott lekvárt ugyanúgy hűteni kell.

2019. szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Az iroda költségei között el lehet számolni azt a max. havi 1.000-Ft-ot, ami egy hűtőszekrény havi elektromos energia felhasználása. A margarin meg hajlamos magasabb hőmérsékleten a gyorsabb oxidálódásra, azaz gyorsabban sötétedik, barnul.
2019. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 alletta ***** válasza:
95%
szerintem egy idő után megromlik, megavasodik. a felbontott lekvárt is hűtőben kell tárolni.
2019. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kêszíted el otthon a szendvicsedet? Abban a pár órában amíg nem eszed meg,nem lesz semmi baja.
2019. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik nap szeretnél vajas, lekváros kenyeret enni, aznap veszel kis minivajat és dzsemet. Az elfogy és nem kell tárolni. Vagy megcsinálod otthon a szendvicset. Vagy az otthoni vajból és lekvárból viszel egy kis dobozban. Vagy használjátok a hűtőt, ha már van. Lehet, hogy mások is örülnének neki, ha lehetne használni.
2019. szept. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

A vaj és a margarin nem szinonimája egymásnak. A vaj egy állati eredetű minimum 80% zsírtartalmú termék, míg a margarin hidrogénezett növényi olaj.


Amúgy meg kapcsoljatok be a hűtőt.

2019. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom, már nem lesz kánikula, de leírom, milyen lett a dobozos margarin, amikor kint maradt egyetlen egy napra a konyhában: konkrétan úgy megolvadt, hogy a tetején legalább 2 cm vastagon állt valami sárga lé, a többi alatta lévő rész is zavaros volt. Összekevertem és betettem a hűtőbe. Inkább ne akard tudni, milyen volt az állaga visszahűtés után is. Ment a kukába, mert ízre, szagra nem volt romlott, de nem volt gusztusom zsemlébe, vagy kenyérre kenni. Kb. olyan lett, mint amit egyszer már megettek és felül visszajött. Pedig nem vagyok finnyás. Tényleg nem.

Kérdezted, mi történik vele. Hát leírtam.:)

Szerintem dugjátok be azt a hűtőt, már csak a bontott lekvár miatt is..

2019. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
kavet nem isztok? abba tejet, tejszint nem tesz senki? ezeket is lehetne a hutoben tarolni, igy jobban ki lenne hasznalva. esetleg a csomagolt ebedeteket is lehetne ott tarolni
2019. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hasznos választ!

Kávét nem iszunk, kevés időt töltünk ahhoz ott, hogy nagy eszemiszom lenne. Az a mini vaj/margarin jó ötlet!

2019. szept. 3. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!