Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire növeli meg kb. az...

Mennyire növeli meg kb. az ember kiadásait, ha elhatározza, hogy nem a legolcsóbbat veszi, hanem ad a minőségre?

Figyelt kérdés
Még a kollégista szinten vagyok, tehát tesco gazdaságos termékek jöhetnek minden mennyiségben, de kíváncsi vagyok, hogy mennyivel többet kell költeni a minőségi étkezésre, mikor nem azt nézem, hogy mennyi a sonka ára, hanem milyen magas a hústartalma. Körülbelül 50%-al nőnek a kiadásaim? Tehát ha mondjuk 40ezret fizetek egy hónapban élelmiszerre, úgy felugrik 60ezerre?
2019. szept. 6. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Inkább 150-250%-kal.
2019. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Az étkezés árát meg tudja dobni. Azért egy sonkát megeszed és elfogy, nem úgy mint egy ruha. Inkább az ár-érték arányokat nézd meg. Az Aldi és a Lidl egész jó áron kínál ha nem is prémium minőségű, de nem is ócska felvagottakat. Nekem ez pl nem okoz többlet kiadást.
2019. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 alletta ***** válasza:
81%
minőségi kaját meg kell fizetni. kb. dupláját fizetem vásárláskor, ha odafigyelek a felvágottak, sajtok, zöldségek, gyümölcsök minőségére. az sem mindegy, hol vásárolok.
2019. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, hogy mennyire akarsz adni a minőségre.
2019. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Maga a kérdésben szereplö magyarázat is abszurd: egy sonka 100 % hústartalmú alapértelmezve, ugyanis úgy készül, hogy a húst sózzák és füstölik !

Amiben más is van, az nem sonka!

2019. szept. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy ezekből mennyit veszel. Ha a sonkával akarsz jóllakni, az más karegória, mintha a reggeli két szelet kenyered közül az egyikre szórsz az apróra vágott sonkából, és ezen kívül eszel zölséget, sajtot....
2019. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

A márkás termékek kb. duplaannyiba kerülnek, mint a kevésbé ismertek. Viszont nem mindig jobbak. Pl. egy ideig csak Gyermelyi tésztát vettünk, aztán felfigyeltem rá, hogy van egy másik logóval ellátott tészta, amit ugyancsak ők gyártanak, az ára viszont feleannyi volt.


Régebben naponta vásároltunk, így nem vettünk nagy mennyiségeket ennivalóból, mindig csak egy-egy terméket, ami épp kellett, nem igazán tudtam, hogy lehet a hozzávalókat kombinálni, és a maradék így is csak ránkrohadt. Most már egy-két hétre előre beszerzem, ami kellhet itthonra annak függvényében, hogy miket szeretünk enni és az előző két hétben mi volt a menü, így megéri a kilós árakat néznem, és ezzel nagyon sokat tudunk spórolni. Mindent fel tudok használni valamihez.


Természetesen ha valami különlegeset akarsz készíteni időnként, pl. igazán jó házi pizzát vagy bélszínt, azon nem éri meg spórolni, pl. ne helyettesítsd a mozzarellát trappistával, mert más lesz az íze: kapható jó minőségű de olcsóbb friss mozzarella, csak meg kell találni, vagy pl. nagyon szeretem rajta a fekete erdei sonkát, ami megvásárolható több kiszerelésben más-más gyártóktól, a legtöbben 70g körüli mennyiséget akarnának rádsózni 1000Ft-ért, de van olyan gyártó is, aki ennek más a dupláját adja ennyi pénzért, ez pedig már két pizzára elegendő lehet, ha más feltét is lesz, akkor hosszabb ideig is kitart. A húsokat pedig egyébként is érdemes figyelni, hogy mikor csinálnak velük akciót.


A piperével lehet még trükközni, ha összehasonlítod pl. a vécépapírokat, láthatod, hogy a sajátmárkás, ugyanannyi lapból álló, háromrétegű tekercs darabja árban kb. harmadannyi, mint a Zewa és társai. A takarítószerekkel szintén. Meg kell határozni, mik az elvárásaink: a legtöbb fürdőszobai tisztítónak az alapja csupán valamilyen sav, ami lemarja a vízkövet és a rozsdát. Felesleges tehát ilyen-olyan habzó, színes, illatosított változatot venni, egyrészt az még több vegyszer, másrészt az egész megy a lefolyóba. Tárazz be egy valóban mindenre használható egyszerű, kevés összetevőt tartalmazó szanitertisztítóból, és ha esetleg nem kifejezetten jó az illata, akkor általános tisztítószert hozzáadva, vagy azzal még egyszer újratörölve a felületeket nem lesz ilyen gondod.


Át kell gondolni, meg kell tervezni a vásárlásokat, ismerned kell az igényeidet, és annak fényében tudsz dönteni, hogy mire érdemes költeni többet, és hol lehet lecsípni egy kicsit. Máskülönben lehet, hogy 40 helyett 80 ezerrel kell majd számolnod egy hónapra...

2019. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
olcsón is lehet minőségi kaját venni
2019. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
#8: Lehet a lószart.
2019. szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra is figyelj oda szerintem,hogy amit megveszel,sokáig laktasson. Most itt nem is annyira a minôségre gondolok,inkább arra,hogy pl veszel gépsonkát meg zsemlét,de egy óra múlva éhes vagy tőle. Viszont ha lassan felszívódó ételeket vásárolhat,amikkel több órán keresztül bírod,akkor így olcsóbban jössz ki.
2019. szept. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!