Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Eper vagy Szamóca?

Eper vagy Szamóca?

Figyelt kérdés
Te hogy mondod? És idegesít, ha valaki máshogy mondja?

2020. jún. 8. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a földieperre gondolsz, az szamóca. De különösebben nem idegesít ha valaki eprez, mert a legtöbb esetben magától értetődik, mire gondol az illető.
2020. jún. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában epernek, és nem idegesít. Fiatal koromban az eper csak a fán termőt jelentette. A földön termő az földi eper volt, vagy finomkodva szamóca.
2020. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
82%
Mi általában epernek mondjuk. De abszolút nem idegesít a szamóca név. Kinek hogy áll rá a szája, vagy rögzül belé. :)
2020. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk epernek mondják a földiepret, de a szamóca sem idegesít, csak kicsit olyan hivataloskodó, mint a krumpli helyet a burgonya használata.

Mi szamócának az erdőkőn, mezőkőn, útszéleken megtalálható vadon növő, apró szemű erdei szamócát hívjuk, míg az eperfa termését leginkább faepernek esetleg szedernek.

2020. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem földieper. Csak akkor idegesít, ha valaki máshogy hívja, és mást kapok, mint amire számítok.

De ugyanígy vagyok a szederrel is, sokan a faepret hívják szedernek.

2020. jún. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Az aprószemű, halványpirosas, lédús, édes és kicsit savanykás, otthon termesztett epret mondom szamócának, ami olyan, mint amit a 4. válaszoló írt. Amit boltban, piacon veszünk, nagyszemű, húsos, vastagbőrű, nem annyira ízletest hívom epernek.
2020. jún. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Kertészként megtanultam elkülöníteni a tudományos magyar nevezést a népi elnevezésektől.

Az előbbiben nincs vita mert meghatározott és leírt, az utóbbival meg nem veszekszünk mert felesleges.

Gondolni kell itt pl. csak az egres számos nevére. Mindenki úgy hívja ahogy megtanulta.


Hivatalosan a szamóca földön terem, az szeder bokron, az eper pedig fán.

2020. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahonnan én jövök ott szamáca, sőt ez a hivatalos neve is. Az eper nekünk az erdei földieper volt. Vagy ami a fán nőtt. Ami bokron nőtt az a lila az a szeder. A piros bokron növő bigyó a málna. És rohadtul idegesít ha a fán termő epret szedernek nevezik :D
2020. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én epernek mondom, de sok családtagom hívja néha szamócának is, engem nem zavar az ilyesmi.
2020. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Epernek mondjuk, nem zavar ha más pl szamócat mond.
2020. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!