Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vettem egy kg sárga répát,...

Vettem egy kg sárga répát, lefagyaszthatom?

Figyelt kérdés

Nem lesz vizes ha felengedem?

Meg pucolva, fel karikazva akarom elrakni. Nagyon jó áron volt és mi imádjuk:)


2020. jún. 13. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Mivel a boltokban kapható fagyasztott leveszöldségben és saláta alapokban is van sárgarépa, így nyilván fagyasztható.

Egy valamire kell figyelni, hogy a fagyasztott zöldségek, így a sárgarépa is rövidebb idő alatt fő meg, amikor majd készíted.

Elég lesz neki pár perc.

2020. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Érdemes blansírozni előtte, hogy ne veszítse el az állagát. Bár nem értem, hogy minek, 1kg sárgarépa nem olyan sok, hogy ne tudj vele mit kezdeni, ha imádjátok!
2020. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én 2-3 napra főzök így szoktam meg anyától meg így olcsó ja és dolgozom is úgy 7-18:00 na meg 19:00van mire haza érek aztán gyerekem is van..kérlek ne magyarazkodjak már hogy tegnap főztem meg óriási adag májporkoltot meg krumpli pürét..... :D nem fogom kidobni mindig az fogyjon el ami van!!!
2020. jún. 13. 12:13
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
5 szál sárgarépával csak tudsz mit kezdeni a hőbörgésen kívül.
2020. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

A nyers zöldségek fagyasztásánál a lehűtés üteme/gyorsasága az egyik legfontosabb minőség meghatározó tényező. Jelen esetben ez azt jelenti, hogy otthoni fagyasztóban fagyasztva más eredmény várható, mint amit egy korszerű gyártósoron produkálnak.

Én többször kaptam itthon olyan eredményt karalábéval és sárgarépával is, ami után azt mondtam, hogy nem éri meg.

2020. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet fagyasztani, nem ez a gond vele, hanem a felhasználás.

Ha felolvasztod, akkor elég löttyedt, majdnem ehetetlen, de semmi esetre sem jó ízü lesz, a fagyasztott zöldségféléket mindig fagyottan kell forró vízbe vagy zsiradékba tenni, akkor amrad normális állaga.


Viszont nekem jobban bevált, hogy egyszerre fözök meg nagy mennyiségü ételt és adagonként fagyasztom le, ez sokkal elönyösebb, mert ott van készen, csak meg kell várni, mire felolvad - nem gyorsan olvasztani fel -, akkor olyan, mint frissen fözve.


De ha ragaszkodsz a nyers zöldségek fagyasztásához, akkor darabold össze olyanra, ahogy használni akarod majd, és lehetöleg vékony rétegben legyen csak, amikor berakod a fagyasztóba, így gyorsan és egyenletesen fagy át.

2020. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
1 kiló répát simán megeszünk nyersen 2 nap alatt. Nem érxemes fagyasztgatni. Csinálj hizzá mártogatóst, vágd fel hasábokra és enjoy! 😁
2020. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, egyeseknek nehezen megy a szövegértélmezés???

A kérdezö nem arra kíváncsi, mit lehet csináni egy kiló répával, hanem hogy lehet-e fagyasztani és hogyan.

2020. jún. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Leírták h blansirozva.
2020. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk dédi mindig lefagyasztotta a répát, miután felszedte a kertből. Kiolvasztva undorító, szivacsos, plöttyedt valami lett. Egy kiló répa hűvös, sötét helyen eláll fagyasztás nélkül is viszonylag sokáig.
2020. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!