Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megveszitek azokat a zöldségek...

Megveszitek azokat a zöldségeket, gyümölcsöket, amik szokatlanul néznek ki?

Figyelt kérdés

Pl. görbe uborka, paprika, göcsörtös répa, kicsi alma, nem szabályos alakú barack, körte, hibás héjú termények, "piszkos" - pl. homokos vagy földes termények stb.

A boltokba általában csak válogatott, "szabályos" alakú, tisztított zöldségek/gyümölcsök érkeznek, miközben a valóságban nagyon sokféleképp fejlődhetnek a termények.



2020. jún. 13. 18:10
A kérdező szavazást indított:
Nem, mert ronda vagy piszkos.
Nem, mert félek, hogy nem egészséges vagy finom.
Nem, mert nehezebb feldolgozni.
Nem, mert félek, hogy gyorsabban megromlik.
Megveszem, mert ugyanolyan jó.
Megveszem, mert általában finomabb.
Megveszem, mert általában olcsóbb.
Megveszem, mert a nem tisztított termény tovább eláll.
Megveszem, mert nem támogatom az élelmiszerpazarlást.
Csak akkor veszem meg, ha hazai.
106 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%
Úristen! Nem, mert azt az ufók hozták a földre és nagy valószínűséggel radioaktív
2020. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Megveszem, persze, nem vagyok kényes. Attól még, hogy rondább, ugyanolyan íze van, és az sem gond, ha földes, elvégre be van vezetve a házba a víz. Csak erősen ütődött, túlérett gyümölcsöt és zöldséget nem veszek.
2020. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Hülyeség volt ennyi szavazásra váró választ felsorolnod. Nem fogom azért nem megenni a görbe uborkát, mert görbe. Mennyivel másabb a multikban sorba rakott ki tudja honnan való hibamentes, közben telepermezett zöldségtől, gyümölcstől? - Hát SOKBAN. Inkább görbüljenek. Tök mindegy, hogy zöldségről,vagy gyümölcsről beszélünk.Nekem pl. ezek a teljesen egyforma kilós kiszerelésű sárgarépák TÉLEN-nyáron ugyanolyan vajon honnan származnak? Ááá, nem...
2020. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos az "igényes" vevők miatt rengeteg élelmiszer kerül megsemmisítésre, mert nem felel meg az alakja-mérete az áruházak követelményeinek, nem veszik át, szóval ott ha akarnád se tudnád megvenni. Így meg már a piacon se veszik meg az emberek, mert ott is az olyat keresik, ami "szabályos". Jó esetben tudják valamire hasznosítani. Szomorú.
2020. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam keresni ezeket ,lehet is kapni néha Tescoban ilyen nem tökéletes árukat .elcsoban mint a tökéletest.
2020. jún. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálam attól függ. A kosz vagy a sár nem zavar, mert amúgy is megmosom és/vagy megpucolom. De például, paradicsomnál az értettséget nézem, hogy sötét bordó legyen, viszont a forma mindegy. Répánál az "egyeneset" keresem, mert azt könnyebb megpucolni. Mandarinnál is azt veszem, amin nincs zöld rész. Viszont barackból, banánból megveszem az érettebbet és nyomottakat. A zöldséges, ahol vásárlok, ott sokszor van olcsóbban csúnyább, érettebb zöldségek, gyümölcsök. Onnan gyakran vásárlok.
2020. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha csak fura formájú akkor miért ne?

Csak azt hagyom ott, ami ütődött, rothadt, sérült. De most az hogy nem címlapra illő a külseje az nem zavar. Emiatt hülyeség kidobni több tonna élelmiszert. :(

2020. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Legtöbbször a forma nem függ össze az ízzel illetve a minőséggel, ezért megveszem a fura formájú zöldséget-gyümölcsöt-állatot. (Gombát)
2020. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
én vadászni szoktam az olyan zöldségre-gyümölcsre amit esztétikai hibák miatt leértékelnek a hiper/szupermarketekben. el sem hinnétek milyen pazarlás van, nem egy ember mutatta be pl. hogy gyári bezacskózott egészséges kaliforniai paprikákat szednek ki a szemétből külföldön. nem vagyok nagyon megszorulva, de ilyenekért én sem sajnálnék benyúlni
2020. júl. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Megeszem, mert ugyanolyan jó, így nem dobják ki és plusz pont ha magyar
2020. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!