Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Elolvadtak a milka csokoládé,...

Elolvadtak a milka csokoládé, amit ajándékba szerettem volna adni. Ha beteszem a hűtőbe ugyanolyan minőségű lesz, mint előtte?

Figyelt kérdés
Vegyes bonbon csomagot vettem, ami külön-külön be van csomagolva mindegyik. Tehát ha most elolvadtak a csokik, lehűtöm, akkor megkárosodnak minőségileg a csomagolt csokik, vagy nem.

2020. jún. 24. 17:04
A kérdező szavazást indított:
Ugyanolyan lesz mint volt
Csak a belső csoki alakja változik meg, a minősége változatlan.
Meg fog károsodni, mert nem megfelelő hőmérsékleten tartottad.
Egyéb hibái is lehetnek (pl.: a kakaóvaj kicsapódása)
63 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
2020. jún. 24. 17:04
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanolyan marad,de a csoki valószínűleg deformálódik.
2020. jún. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
A kakaóvaj kicsapódása nem megolvadás esetén, hanem hosszú tárolásnál gyakori a tapasztalatom szerint. És inkább az étcsokikat sújtja.
2020. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem marad ugyanolyan. A csokit nem véletlenül kell temperálni, ha olvasztja az ember. Fehér és matt lesz az osszes. Vegyél valami mást, ha ajándékba szánod. Pl Raffaello jó ilyenkor
2020. jún. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Mindenki tudja, hogy a felolvadt majd lefagyasztott csoki nem olyan már, mint előtte volt.

1. Látszik rajta, hogy olvadt volt, eltűnik a mintája, változhat az alakja.

2. Kicsapódnak belőle elemek (nem vagyok kémikus, nem tudom, micsoda :D), és ezért az íze és állaga is más. Általában utána keményebb, ízetlenebb.


Szerintem így ne add ajándékba. Megehetitek otthon, bajotok nem lesz tőle, de ajándéknak elég csúnya lenne...

2020. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Ajándékba így nem adnám. De megenném 😊
2020. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
88%
Megolvadt csokit nem adnék ajándékba, illetlenség lenne. Minőségileg -tudtommal- nem lesz baja, de formára eléggé eldeformálódna.
2020. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Attól is függ, kinek adod. Én nem sértődnék meg rajta :-) Pláne ha úgyis meleg napon adod oda.
2020. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A minősége nem károsodott csak a formája lett más. Már vettem másikat, úgyhogy probléma megoldva.
2020. jún. 25. 08:45
 10/10 batta80 ***** válasza:
75%

Hát igen, melegben elég sokféle édesség kiesik, mint ajándék.

Én éppen ezért rászoktam a macaron-ra, csodás díszdobozban átkötve selyemszalaggal mindenféle ócska bonbonnál szebb ajándék.

2020. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!