Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Előfordult már hogy a feltűnte...

Előfordult már hogy a feltűntetett glutén mentes készítmény elfogyasztása után kijöttek rajta a glutén allergia tünetei?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy olyan termékek vannak e, amikre azt írják gluténmentes, de kiderül, hogy mégis tartalmaz.

2020. júl. 1. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
nem.
2020. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadna! Lehet, hogy másra is érzékeny vagy.
2020. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek ilyen termékek, mert erre nagyon szigorú szabályozás van!

Még azt is fel kell tüntetni, ha abban az üzemben olyan terméket csináltak valaha, amiben lehetett glutén.

Ilyenkor van a címkén, hogy xy termék NYOMOKBAN glutént is tartalmazhat.

Tényleg nézesd meg magad, mert akkor te másra is allergiás vagy!

2020. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk étteremben előfordult, hogy kiderült a gluténmentes ételről, hogy csak kihagyták a glutént, de a fakanalakra/sütőre stb. nem figyeltek oda. Csomagolt terméknél azonban még nem tapasztaltam ilyet. Gyakran előfordul vagy egyszeri alkalom volt?
2020. júl. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Étteremben többször előfordult, hogy a gluténmentes kajámat gluténossal együtt készítették és így szennyeződött (pl. sült krumplit ugyanabban az olajban sütötték, mint a nem gm rántotthúst), vagy "csak" egy kis lisztet tettek bele, mert attól "csak nem lesz semmi baj". Csomagolt terméknél szerencsére nem, bár futottam már bele olyanba, hogy a zacskó elején fel volt tüntetve, hogy gluténmentes, aztán az összetevők között meg "nyomokban glutént tartalmazhat".
2020. júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek... Kaptam ajándékba negyven fagyasztott pizzát, mindegyiken azt írta gluten free... De nem olvastam el a hátulját én bolond, s kidobtam a dobozokat, mert így is alig fértek a pizzák a fagyasztóba.
2020. júl. 6. 14:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudod, hogy honnan rendelték? Szerintem annyira nem szokták variàlni az elkészítés módját, ha fel tudod venni a céggel a kapcsolatot, akkor biztos ki lehet deríteni.
2020. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, külföldről hozatták valahonnan
2020. júl. 7. 10:54
 9/9 anonim ***** válasza:
nyugodj meg, biztosan gluténmentes mert jogszabályilag külön helyet kell biztosítsanak neki, ahol csak azt gyártják, nyugodtan edd meg őket!viszont kevésbé laktató mint a gluténos, krumplit nem ártana enned hozzá.
2021. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!