Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mérgező vegyszer a szőlőcukorban?

Mérgező vegyszer a szőlőcukorban?

Figyelt kérdés
Vettem egy csomag natúr szőlőcukrot. Kibontáskor erős vegyszerszagot éreztem. Ez mérgező vegyszer jelenlétére utal?

2020. júl. 14. 11:17
A kérdező szavazást indított:
Gyanús.
Kizárt.
20 szavazat
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A műanyag csomagolás lenne a szag forrása? Kívülről szagtalan. Lehet, hogy tele volt illékony vegyületekkel, amik kifelé szabadon távoztak, befelé távozva viszont a csomagolásban rekedtek, összezárva a szőlőcukorral? Köztudott, hogy bizonyos műanyagok nagyon büdösek, ontják magukból a vegyszert, károsak az egészségre. Erről lenne szó? A csomagoláson nincsen feltüntetve a műanyag típusa. Nagyon hasonló szaga van az egyik műanyag dobozomnak, amin polipropilénből készült. A csomagolás lehet a ludas?
2020. júl. 14. 11:31
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

"Köztudott, hogy bizonyos műanyagok nagyon büdösek, ontják magukból a vegyszert, károsak az egészségre. "

Ez elvileg igaz, csak ezeket nem szabad élelmiszerek csomagolására használni.

2020. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Vagy talán csak én nem tudok róla, hogy valamelyik összetevőnek természetes velejárója ez a szag? Ha mentol illata lenne a mentolt tartalmazónak, azt érteném. De ez natúr, mindössze 3 feltüntetett összetevővel:


1. szőlőcukor (dextróz) 93%

Szagtalan kell, hogy legyen.

"Fehér kristályos édes, szagtalan por." [1]

"Szilárd, szagtalan, fehér por" [2]



2. maltodextrin

Nem lehetne vegyszerszaga.

"nincs különös szag", "nincs különös illata" [3]

"Szag gyengén érzékelhető" [4]

"no odor smell" [5]


3. csomósodást gátló anyag: zsírsavak-magnéziumsói

Szagtalan kell, hogy legyen.

"MEGJELENÉSI FORMA: szagtalan fehér por, tapintásra enyhén zsíros" [6]

"Chemical Properties: soft, light white powder(s); odorless," [7]


Szerintem kizárható, hogy valamelyik összetevőnek természetes velejárója feltűnő vegyszerszag. Van köztetek szakértő, aki ezt meg tudná erősíteni, vagy cáfolni?


[1]

[link]

[2] [link]

[3]

[link]

[4] [link]

[5] [link]

[6] [link]

[7] [link]

2020. júl. 14. 12:24
 4/23 A kérdező kommentje:

Válasz a 2. hozzászólásra:


Előfordulhat, hogy egy élelmiszeripari cég nem tart be tökéletesen minden szabályt?

2020. júl. 14. 12:36
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
nem,seggbe rúgja őket a nébih
2020. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
NEM, nem fordulhat elö, mert gyakran és szigorúan ellenörzik. Ha valaki nem tartja be, akkor igen komoly összegü büntetéssel kell számolnia, a termék betiltásával, ami szintén nagy veszteség, a más kibocsájtott áruk visszahívásával és a vevök kártalanításával - és ezek sok esetben elegendöek a cég csödbemenéséhez, ezért nem kockáztatják meg.
2020. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Amit éreztél az a műanyagnak a szaga amiben tárolják.

Én is találkoztam ezzel a "vegyszerszaggal" de szőlőcukornál még nem néztem. Főleg csokipapír, jégkrémes papír, csipszes zacskó meg műzliszelet csomagolás, stb... de még a túrórudinál is.

Azt nem tudom lesz-e valami baja a benne tárolt "bárminek" de szinte biztos vagyok benne hogy a csomagolóanyagnak érezted a szagát

2020. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

Én tejszeletnél érzem azt a szagot. Főleg akkortájt csap meg mikor már unom a tejszeletet. :)

Én inkább szemétszaghoz hasonlítanám nem vegyszerszaghoz.

Miután kiveszem a zacskóból és szellőztetem már nincs semmi szaga és tök finom.

2020. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Válasz az 5. és 6. hozzászólásra:


Azt állítjátok, hogy a hibáért büntetés jár. Tudom, ez így megy.

De azt is állítjátok, hogy nem fordulhat elő hiba. Ezek szerint soha nem büntetnek meg egy élelmiszeripari céget sem, hiszen mindegyik hibátlan?

2020. júl. 14. 13:29
 10/23 Ami igaz az igaz válasza:
79%
Biztos hogy nem valami 20 forotintos a szölőcukor amit vettél. Én 150-ert veszem és semmi baj nincs vele. Nem véletlen a 20 éves tapasztalat...
2020. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!