Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha sajtos termék fogyasztása...

Ha sajtos termék fogyasztása után 10 perccel már kakilni kell akkor laktóz-érzékeny lehetek?

Figyelt kérdés
Ugyanez sima tejnél is sokszor előfordul.

2020. aug. 29. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Igen.
2020. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

"A sajtok jelentős része természetes módon laktózmentes annak ellenére, hogy tejtermék. A sajt akkor is lehet laktózmentes, ha azt a gyártó külön nem jelöli."


[link]

2020. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajtos croissant volt.

Csokibevonatos croissant-nál ugyanez.

2020. aug. 29. 12:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki laktózmentes változattal, de úgy, hogy te ne tudj róla, hogy az-e (kérd meg egy barátod/szülőd stb., hogy segítsen a vaktesztben). Gyanús nekem, hogy csak pszichés alapon történik ez nálad vagy véletlen egybeesés.


Vagy esetleg nem a sajt az egyetlen laktózforrás abban a croissantban, hanem tejes a tésztája és akkor már tényleg lehet benne értékelhető mennyiségű laktóz.

2020. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a tejföllel vagyok így. Sajtot rengeteget eszek, attól sosincs semmi. Tejet is iszom, túrót is eszem (bár utóbbi kettőt kizárólag házit).

Nálam is nagy talány, hogy mi lehet az ok.

2020. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gabonapehely evés után szintén ez, tejeskávé után szintén ez.
2020. aug. 29. 13:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy van vizsgálat amivel kimutatható a laktóz-intolerancia és még adókedvezményt is kapsz, ha diagnosztizálják?


Ha úgy érzed egészségügyi problémád van, keresd meg az egészségügyet és vizsgáltasd ki.

2020. aug. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a tejeskávét meg a gabonapelyhet is laktózmentes tejjel. Ha úgy nem jelentkezik a probléma, akkor tényleg erősen gyanakodhatsz a laktózra. De mindig érdemes az ilyen ellenpróbákat megcsinálni, mielőtt az ember levon egy következtetést. Úgy vagyunk huzalozva, hogy meglássuk a mintázatokat ott is, ahol nincsenek, és az ellentmondó esetményekről egyszerűen megfeledkezzünk.
2020. aug. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Külföldön élek, itt teljesen máshogy megy a vizsgálat és drága.

Először itt szeretnék informálódni picit.

2020. aug. 29. 13:51
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gabonáktól van hasmenésem,hasfájás,puffadás.

A kávé is meghajthat egyébként. Azt is kipróbálhatod amit a többiek írtak.

2020. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!