Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A tej és a paradicsom együtt...

A tej és a paradicsom együtt tényleg hashajtó hatású?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy anyum mindig azt mondta amikor gyerek voltam, hogy ezeket ne egyem együtt.


De tényleg a tej meg a zöldségek ilyet csinálnak?



2020. szept. 12. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Alapban gyerekkorunkban azt magyarázták, hogy a gyümölcs meg a tej együtt hashajtó. Aztán jöttek a turmixok....


A nagyanyámnak ég a paradicsomlevestől a gyomra, ezért ő mindig tejjel csinálja és úgy jó neki.


Nekem nem megy ettől a kombótól a hasam, gyakran eszem szendvicset paradicsommal és iszom tejet vagy kakaót hozzá.

Hogy kinek és mitől megy a hasa, az egyéni érzékenységtől függ, egy egészséges embernek nem lesz ettől hasmenése.

2020. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez egyénenként változó. Sok ilyen "okosság"-ot halhattunk a régi öregektől, például azt is, hogy gyümölcsre ne igyunk vizet. Ne tudom, honnan erednek ezek.

Nekem tök mindegy, mit iszom és milyen sorrendben. Tej, sör, bor, kávé, uborkalé, paradicsomlé, hideg tejföl, aludttej jöhet bármilyen kombinációban.

De például a tejföl és a tejszín ha meleg, hasmenést okoz. Ezért sohasem teszem bele például bablevesbe, vagy egyéb kajákba. A túrós csusza nem árt meg, ha a meleg tésztára teszem a hideg tejfölt és túrót. De ha a hideg tésztára teszem és együtt melegítem őket, akkor futhatok utána a WC-re. Az apósom ugyanígy volt vele, de a feleségemnek és a gyerekeknek nem árt.

2021. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!