Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért rohanták le pont az...

Miért rohanták le pont az élesztő készleteket az emberek mikor volt az első víruspara?

Figyelt kérdés
Azóta is furdal mert a wc papírt, konzervet értem, de az élesztő az mit tartalmaz?
2020. okt. 20. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Abból akartak kenyeret sütni.
2020. okt. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ó azt tudom, hogy süteményeket lehet belőle sütni meg kenyeret csak akkor azt nem gondoltam, hogy valaki kenyérhiányra készül, azért ilyen durva helyzet még kilátáson túl sem volt reálisan.
2020. okt. 20. 09:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra készültek, hogy ne kelljen napi szinten boltba menni kenyérért.
2020. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Meg mindig nem ertik sokan...nem azert vasarolt fel az ember, mert elelmiszerhianytol felt! Hanem, hogy hetekig NE kelljen meg boltba se menni!
2020. okt. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek egy része - ellentétben veled-, nem tudta pontosan, hogy mit hoz a vészhelyzet, milyen súlyos lesz a járvány, kinyitnak-e a boltok holnap is, lesz-e minden nap friss kenyér, és ezért vették a lisztet és az élesztőt, hogy hetekig, vagy akár hónapokig is legyen otthon legalább kenyér alapanyag.

Ha WC papír felhalmozást érted, akkor a kenyéren is gondolkozz el, mert valahol a kettő összefügg.

2020. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, mint többen is írják itt. Nálunk pl. Heti háromszor ment kenyérért a férjem (egy félét ettünk, azért mindig bement a városközpontba, ott lehet kapni egy pékségben).

Aztán amikor bejött a veszélyhelyzet márc. közepén, úgy döntöttünk, hogy nem járkálunk ki annyit (én eleve itthon dolgozom, ő meg leállt addig a vállalkozásával). De a lényeg, hogy elővettem a kenyérsütő gépet, és elkezdtem itthon sütni (vettünk több kiló kenyérlisztet is). És persze száraz élesztőt is, de nem doboz számra pofátlanul.

Egyébként annyira rákaptunk, hogy azóta is itthon sütöm, csak már egy sokkal jobb kategóriás géppel.

2020. okt. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4: én speciel azért kezdtem el anno vásárolgatni, mert a sok marha lerohanta a boltokat, és relatív készlethiány állt be termékekből. Rendszeresen sütök élesztővel, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy hiánycikk lett hetekre, így rákényszerültem én is, hogy leraboljam a polcot, mert ki tudja mikor tudok venni legközelebb. Bár nekem csak kényelmi dolog volt, volt cöliákiás ismerősöm, aki a gluténmentes kenyerét nem tudta megsütni, csak "kölcsönélesztőből"...


Amúgy pont két hete röhögtük ki unokatesóm, aki szintén egy doboz élesztőt meg egy kisebb malom évi liszttermelését vásárolta fel, hogy most kezd aggódni, hogy mi lesz ezekkel, mert csak a helyet foglalja :D A kenyérsütést meg megunta pár hét után.

2020. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A friss élesztő a hűtőszekrényben viszonylag rövid ideig áll el.
2020. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért rohanták le pont az élesztő készleteket az emberek mikor volt az első víruspara?

Mert sokan nem tudták, hogy a kovászos kenyér sokkal finomabb és egészségesebb és még laktatóbb is :-)

2020. okt. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!